Reklama
aplikuj.pl

Płatności zbliżeniowe Blik – znamy pierwsze szczegóły

Już w pierwszej połowie roku niektórzy będą mogli skorzystać z płatności zbliżeniowych Blikiem. Dzisiaj poznaliśmy też pierwsze szczegóły na ten temat.

Co wiemy o płatnościach zbliżeniowych Blik?

Dariusz Mazurkiewicz, prezes operatora systemy Blik (Polskiego Standardu Płatności), a także wiceprezes firmy Monika Król zdradzili kilka szczegółów na temat płatności zbliżeniowych Blik, które zapowiadano od dłuższego czasu. Usługa ma zostać udostępniona w czerwcu tego roku i poprzedzona specjalna kampanią, która będzie miała na celu informacje o nowej funkcji.

W pierwszej kolejności z funkcji skorzystają użytkownicy Androida, bo to przede wszystkim do tego systemu starano się dostosować nową funkcjonalność. Z czasem pojawi się również opcja korzystania z niej na iOS.

Czytaj też: Mglista nadzieja Huawei na zmiany w USA
Czytaj też: Intel może wypuścić trzy 8-rdzeniowe procesory Tiger Lake-H
Czytaj też: Chętni na minotaura na nadgarstku? Spójrzcie na ten wyjątkowy zegarek

Zapowiedziano również, że spory nacisk został położony na kwestię bezpieczeństwa przy maksymalnym uproszczeniu samej realizacji płatności tak, by jej przebieg wyglądał podobnie do konkurencyjnych rozwiązań. Na razie wiemy tyle, ale zapewne im bliżej premiery nowej funkcji będziemy, tym więcej oficjalnych informacji się pojawi.