Reklama

Play – Internet stacjonarny za darmo przez trzy miesiące

Sieć Play niedawno wystartowała z ofertą Internetu stacjonarnego i już ma pierwszą promocję z nim związaną. Obok niższej ceny dla klientów Play pojawia się darmowy abonament. Fioletowi dodatkowo bardzo skrupulatnie pilnują nazewnictwa swojego Internetu.

Trzy miesiące za darmo i taniej dla klientów Play

Wybierając Internet stacjonarny w Play w opcji 300 lub 600 Mb/s, abonament przez pierwsze trzy miesiące kosztuje okrągłe 0 zł. Promocja nie obejmuje najtańszej opcji z prędkością 150 Mb/s.

Cały czas obowiązuje też niższa cena abonamentu dla klientów Play:

  • 150 Mb/s – 35 zł zamiast 50 zł,
  • 300 Mb/s – 45 zł zamiast 60 zł,
  • 600 Mb/s – 55 zł zamiast 70 zł.

Play odrobił lekcje i nie reklamuje Internetu stacjonarnego jako światłowód

Play nie komunikuje, że posiada w ofercie Internet stacjonarny. To prawda, bo mówimy tutaj o Internecie HFC (ang. Hybrid fibre-coaxial). Oznacza to że mamy światłowód w ulicy lub doprowadzony do bloku, ale już do samego klienta Internet idzie po kablu koncentrycznym.

Czytaj też: Play Mix z naprawą wyświetlacza

Ta z pozoru mała różnica wywołała swego czasu mała wojnę pomiędzy UPC, a Orange. Rzecznik Orange nagrał nawet specjalny film edukacyjny na ten temat:

UPC odgryzł się za to pytając Orange – What is Love?

Play ewidentnie nie chciał się wdawać w kolejną utarczkę z rzecznikiem Orange, mając pewnie w pamięci nieco świeże wykłady Wojtka Jabczyńskiego na temat czekoladopodobnego 5G Ready. Szkoda… dawno już nie iskrzyło między operatorami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News