Reklama
aplikuj.pl

Play przejmuje Virgin Mobile. Jest zgoda UOKiK

Play kupuje Virgin Mobile

To już oficjalne – Play może przejąć Virgin Mobile. Transakcja została zaakceptowana przez Urząd Ochrony Klientów i Konsumentów.

Błogosławieństwo UOKiK

Tego typu transakcje jak przejęcie Virgin Mobile przez Play muszą zostać zaakceptowane przez UOKiK. W tym przypadku nie ma mowy o naruszeniu rynkowej konkurencyjności. Co innego, gdyby np. Play chciał kupić Plusa. Wtedy Urząd mógłby taką transakcję zablokować. I pewnie by to zrobił.

Sprawa została zakończona stosunkowo szybko. Wniosek wpłynął do UOKiK 30 kwietnia, a zgoda została wydana 8 czerwca.

Play przejmuje Virgin Mobile

Na mocy decyzji UOKiK spółka P4, operator sieci Play, przejmie w całości Virgin Mobile. Największego polskiego operatora wirtualnego. Koszt transakcji to 13,4 mln euro.

Tym samym bazę klientów Play zasili ok 400 tys. nowych kart SIM, w tym większość (337 tys. na koniec 2019 roku) stanowią numery ofert na kartę. Na razie nie wiadomo czy marka Virgin Mobile zniknie z rynku, ale raczej Play nie zdecyduje się na uśmiercenie rozpoznawalnej marki.

Pośród operatorów wirtualnych jak na razie największym niezależnym podmiotem zostaje Mobile Vikings. Póki co Wikingowie zapowiadają, że skóry nie sprzedadzą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News