Reklama
aplikuj.pl

W Play rozwiązanie umowy przez telefon. Idą zmiany Prawa Telekomunikacyjnego

play rozwiązanie umowy

Już za niewiele ponad miesiąc czeka nas ogromna rewolucja w przepisach telekomunikacyjnych. Play nie zamierza czekać na nowe przepisy i już niedługo pozwoli na rozwiązanie umowy przez telefon. Wystarczy skontaktować się z infolinią.

W Play rozwiązanie umowy przez telefon i nie tylko

Wielkie zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym, dostosowanym do Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej, szykowane są na końcówkę grudnia. Tymczasem Play swoje zmiany planuje już na 21 grudnia.

Czytaj też: Na wizytę w punkcie sprzedażowym Play umówimy się przez Booksy

Od tego dnia umowę na usługi telekomunikacyjnej będzie można rozwiązać telefonicznie, po kontakcie z infolinią. Play zaznacza też, że umowę będzie można również rozwiązać w innym kanale, w którym można potwierdzić tożsamość abonenta. Ciężko powiedzieć o jakie kanały może chodzić, ale wydaje mi się, że za pomocą hasła abonenckiego lub skanu dokumentu, tożsamość można też potwierdzić przez Internet. Na szczegóły jednak będziemy musieli jeszcze poczekać.

Czytaj też: Wyniki Play rosną. Przychody najwyższe od końcówki 2018 roku

Miesięczne wypowiedzenie umów bezterminowych

Od 21 grudnia w Play obowiązuje jeszcze jedna nowość. W umowach bezterminowych, czyli takich, w których zakończył się już okres promocyjny, obowiązuje nowy termin wypowiedzenia. Będzie to miesiąc, a czas będzie liczony od momentu złożenia wypowiedzenia.

Wszystkie wprowadzone zmiany wymagają zmian w regulaminach. Jako, że wynikają one ze zmian przepisów, klienci Play nie mogą rozwiązać umowy bez kosztów z winy operatora.

Czytaj też: Polacy wygrali 2:0, więc Orange rozdaje 2 GB pakietu internetowego