Reklama

Maszty Play na sprzedaż, nowe w drodze. Iliad robi porządki

aukcja 5g

Grupa Iliad, przyszły właściciel sieci Play, informuje o sprzedaży masztów operatora. Jednocześnie w planach jest budowa kolejnych.

Iliad kontynuuję politykę sprzedaży masztów

Grupa Iliad sprzedawała już maszty telekomunikacyjne we Francji i Włoszech. Ich nabywcą jest hiszpańska firma Cellnex. To ona stanie się też właścicielem 60% spółki zarządzającej infrastrukturą Play, czyli ok 7 tys. masztów. Transakcja przyniesie ok 804 mln euro, czyli ok 3,68 mld euro. Przed aukcją częstotliwości sieci 5G, o ile w końcu do niej dojdzie, będzie jak znalazł. Ale nie tylko.

Czytaj też: Plus niezmiennie liderem przenoszenia numerów. Play ciągle słaby

Cellnex zakłada, że to finalizacji transakcji dojdzie w 2021 roku. Cały czas może jednak okazać się, że to tylko dzielenie skóry na niedźwiedziu. Iliad formalnie nie ma jeszcze zgody Komisji Europejskiej na zakup spółki P4, właściciela sieci Play.

Czytaj też: Sieć Play ma nowego właściciela

W planach rozbudowa sieci

Częścią umowy jest też budowa kolejnych masztów. W swoim komunikacie Cellnex informuje, że nowo stworzona spółka na polskim rynku mogłaby w ciągu 10 lat wybudować ok 5000 nowych masztów. Inwestycja pochłonęłaby ok 1,3 mld euro.

Po zakończeniu transakcji Cellnex będzie prawdziwym potentatem. Firma będzie miała w całej Europie ok 73 tys. masztów w dziewięciu krajach Europy.

Czytaj też: Jak wypada Huawei Mate 40 Pro w DxOMarku?