Reklama
aplikuj.pl

Sieć Play ma nowego właściciela

Po wielu latach poszukiwań, sieć Play ma nowego właściciela. Akcje spółki Play Communications zakupiła Grupa iliad.

Kiedy ładnych kilka lat zaczynałem przygodę ze światem telekomunikacji, jedną z pierwszą rzeczy jakie usłyszałem było – Play jest na sprzedaż. I tak był przez kolejne lata, ale zamiast sprzedaży, przychodziły kolejne inwestycje i dalszy rozwój sieci, co dodatkowo zwieńczyło wejście na Giełdę. W końcu jednak znalazł się chętny na zakup.

Dzisiaj Play poinformował, że Grupa iliad złożyła ofertę przejęcia 100% akcji spółki Play Communications, właściciela sieci Play. W ramach oferty iliad zawarł porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami Play Communications, co zapewniło przejęcie pakietu kontrolnego spółki w wysokości 40,2% akcji. Teraz przejęcie musi zostać zaakceptowane przez Komisję Europejską.

Grupa iliad zatrudnia obecnie 11 tys. pracowników oraz obsługuje 26 mln klientów we Francji i Włoszech. W komunikacie prasowym czytamy, że Play i iliad mają wiele wspólnego. Wystartowali na rynkach, na których byli już obecni duzi gracze i przez lata zdobywali swoją pozycję. Obie sieci mają być kojarzone z innowacyjnością, prostotą i odpowiedzialnością, jako główną strategią firmy.

Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play:

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem.
https://twitter.com/Play_Polska/status/1307953283189874688

Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad:

Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News