Reklama
aplikuj.pl

Play notuje duży wzrost ruchu w sieci. Operator jest gotowy na Koronawirusa

Marcin Gruszka, play Marcin Gruszka, play, rzecznik prasowy play, rzecznik play, prasa play, operator play

Polacy jak jeden mąż zgodnie pozostali w domach w obliczu epidemii Koronawirusa. Jednym z oczekiwanych skutków takiego stanu rzeczy jest wzrost ruchu w sieciach komórkowych. Jak informuje Play, w przypadku transmisji danych jest to nawet 40%. Operator uspokaja, że jest na to gotowy. Dodatkowo zamyka część salonów i zachęca do wyboru zdalnych form kontaktu.

Rośnie ruch w sieci

Play poinformował, że największy wzrost ruchu notuje w dzień. Wtedy w przypadku połączeń głosowych jest to o 30% większe natężenie i 40% w przypadku transmisji danych. Ruch w sieci uspokaja się wieczorem.

Operator zapewnia, że jego sieć jest w stanie poradzić sobie z wzmożonym ruchem i porównuje sytuację do użytkowania sieci w trakcie dużych wydarzeń, takich jak Sylwester i imprezy sportowe.

Play zamyka część salonów

Podobnie jak Orange, Play zamyka salony znajdujące się w galeriach handlowych. Pracownicy pozostałych placówek zostali poinstruowali o konieczności przestrzegania zaleceń Głównego Inspektoratu sanitarnego. W salonach pojawiły się też silniejsze środki do dezynfekcji.

Zamiast idź do salonu – dzwoń

Z komunikatu Play wynika, że jego Biuro Obsługi pracuje niezmiennie. Operator zachęca do wybierania zdalnych form kontaktu, zamiast wizyt w salonach. Kontakt z BOK jest możliwy pod numerem 780 500 500 oraz w aplikacji Play24. Dodatkowo wszystkie dostawy nowych urządzeń oraz zamówionych kart SIM są obecnie bezpłatne.