Panic to firma z Oregonu, która zajmuje się głównie programowaniem, ale to wkrótce się zmieni, bo zaprezentowała właśnie podręczną konsolę do gier z mechaniczną korbą. Powitajmy więc handheld Playdate, mający spore aspiracje od podbicia serc maniaków retro, a nawet zwyczajnych graczy, którzy chcą wypróbować nieco inny system sterowania.
Czytaj też: Robot Digit Forda dostarczy Wam paczkę pod same drzwi
Playdate przyjmuje postać niewielkiego i cienkiego prostokąta o wymiarach 74 x 76 x 9 mm. Oferuje przy tym 68-milimetrowy czarno-biały, nowoczesny, choć nawet nie podświetlany ekran LCD o rozdzielczości 400 x 240 pikseli. Nie jest przy tym przeznaczony do zastąpienia konsoli domowej lub innych platform do gier, ani do konkurowania z nimi o udział w rynku. Zamiast tego Panic ma nadzieję, że Playdate będzie zabawnym, dziwacznym, kieszonkowym dodatkiem dla graczy, którzy chcą przenieść swoje hobby na zupełnie inny poziom.
Na jego pokładzie znalazły się standardowe dwa przyciski oraz D-Pad, a z boku znajdziemy niewielką korbkę, która służy do sterowania w niektórych grach… a w niektórych w ogóle się nie przydaje. I nie – nie można wykorzystać jej, jako generatora darmowej energii. Tą dostarczy wbudowany akumulator. Nie zabrakło też nowoczesnych dodatków z modułem Wi-Fi, Bluetooth, portem USB-C i gniazdem słuchawkowym na czele.
Playdate może zaciekawić zwłaszcza przez niestandardową zawartość, która opiera się oczywiście na grach. Będzie ich tylko 12, ale będą dostarczane pojedynczo co każdy poniedziałek w ramach aktualizacji za pośrednictwem Wi-Fi. Każda kolejna gra będzie niespodzianką, ale wiemy już, że wśród nich znajdzie się m.in. QWOP, The Last Rocket i FlipFlop Solitaire, Really Bad Chess.
Cena? 149$, więc do najniższych nie należy. Jednak za tyle otrzymujemy nie tylko niecodziennego handhelda, ale również ciekawą 'subskrypcję’ na gry. Playdate będzie dostępny w przedsprzedaży jeszcze w tym roku, a wysyłka rozpocznie się na początku 2020 roku.
Czytaj też: Zobaczcie Galaxy Fold w wersji dla fanów Gry o Tron
Źródło: New Atlas