WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

PlayStation 5 mocniejsze od Project Scarlett według deweloperów

PlayStation 5 mocniejsze od Project Scarlett według deweloperów

PlayStation 5 mocniejsze od swojego konkurenta. Przecieki wskazują na przewagę Sony.

Tak jak to Sony przewidywało – mleko sie powoli rozlewa. Mimo tego, że zdradzenie informacji o specyfikacji konsol jest karane wysokimi grzywnami, to jednak zawsze jakoś udaje się twórcom przekazać światu wieści o tym, co wkrótce zobaczymy na półkach sklepowych. Czego się zatem spodziewać po mocy nowych konsol?

Czytaj też: Xbox Scarlett oficjalnie – nowa konsola Microsoftu!

Microsoft wczoraj nie podał specyfikacji swojego Xboksa. Niektórych ta informacja zaskoczyła, ponieważ przewidywano, że Amerykanie choć częściowo ujawnią, co będzie siedziało w Project Scarlett. Postawiono jednak na mówienie o 8K, 120 klatkach na sekundę, ray-tracingu oraz, że jest to sprzęt tworzony z myślą o grach. Nieujawnienie części specyfikacji jest mądrym posunięciem zważywszy na to, że Sony nic nie pokazywało i mogło dostosować się do konkurencji z mocniejszym sprzętem. Cóż, Japończycy chyba i tak nie muszą nic zmieniać w swojej konsoli.

Redaktor Game Informera podał na swoim Twitterze informacje, które podobno krążą po branży.

Według plotek, które można było usłyszeć jeszcze przed samym E3, PlayStation 5 jest potężniejsze od Xboksa z Project Scarlett. Informacje, które Andrew Reiner udostępnił, pochodzą podobno od deweloperów, którzy już tworzą gry na następną generację konsol. Jest to o tyle zaskakujące, że jeszcze na kilka miesięcy przed targami, plotki mówiły jednak o przewadze konsoli Microsoftu. Ta sytuacja jednak równie dobrze może się delikatnie zmienić do samej premiery obu sprzętów. Do startu nowej generacji konsol pozostało około osiemnaście miesięcy.

Czytaj też: Darmowa kolekcjonerka Cyberpunk 2077 dla krzykacza z E3

Źródło: pushsquare.com