Xbox Scarlett oficjalnie – nowa konsola Microsoftu!

Xbox Scarlett oficjalnie - nowa konsola Microsoftu!

Oto Xbox Scarlett – nowa konsola Microsoftu! Co wiemy o kolejnej generacji sprzętu dla graczy?

Długo musieliśmy cierpliwie czekać na pierwsze oficjalne informacje o projekcie Xbox Scarlett czyli nowej generacji konsol Microsoftu. PlayStation zapewne zaskoczyło Amerykanów i zamiast przemilczeć E3 – wcześniej zapowiedzieli szczegóły nowego sprzętu. Teraz jednak MS ma odpowiedzieć i wiem jedno – w końcu szykuje się równy pojedynek!

Czytaj też: Wydania Cyberpunk 2077 – oficjalna cena i zawartość

Microsoft, podobnie jak PlayStation stawia na ogromną moc i super szybki dysk. Przyznam, że narracja jest bardzo podobna do tego co mówiło Sony, więc zapewne obie firmy mogą pochwalić się bardzo podobnymi podzespołami. Nic dziwnego – obie korzystają z rozwiązań AMD, czyli specjalnie przygotowanych układów SoC z procesorem centralnym i procesorem graficznym. Ten pierwszy będzie bazował na architekturze Ryzen 2 i 7 nm procesie technologicznym, który będzie wspólny dla GPU na bazie Navi. Szkoda tylko, że sama Navi nie jest zupełnie nową architekturą, a połączeniem tej nowej z leciwym GCN (według nieoficjalnych informacji).

Xbox Scarlett to:

  • 120 klatek na sekundę
  • 8K
  • ray-tracing
  • dysk SSD, który przyspieszy ładowanie o 40 razy w stosunku do aktualnej generacji

Oczywiście ja bym się nie nastawiał na to, że teraz każdą grę będziemy ogrywać w 8K i 120 klatkach na sekundę. Część tytułów pewnie będzie mogła sobie na to pozwolić, ale na HALO bym nie liczył.

Xbox Scarlett ma być dostępny pod koniec 2020 roku. Konsola wesprze całą kolekcję gier, którą mogliście zebrać przy okazji Xboksa, Xboksa 360 oraz Xboksa One. Tytułem startowym dla tej konsoli będzie HALO Infinite.

Czytaj też: CEO Take-Two: Red Dead Redemption 2 na PC – żaden problem

Źródło: wccftech.com