WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation 5 Pro zadebiutuje w dniu PS5 – czyżby Sony szykowało dwie konsole?

PlayStation 5 Pro może wszystkich zaskoczyć. Co mówią najnowsze plotki o kolejnej generacji konsol?

Nowe plotki namieszały mi w głowie, przyznaje. Początkowo spodziewaliśmy się, że nowa generacja konsol będzie wyglądała następująco:

  • Xbox nastawiony na chmurę
  • Xbox Scarlett
  • “słabszy” Xbox
  • PlayStation 5

Sprawiało to, że pojawiły się od razu opinie o tym, że jest za wcześnie dla konsumentów na konsolę w pełni nastawioną na chmurę, a rozdzielenie Xboksów na słabszego i mocnego może pogrążyć Microsoft, tak jak zrobił to Xbox One. Sony mogłoby przyjąć postawę “nie musicie myśleć, co wybrać – PlayStation 5 starczy Wam na całą generację”. Do tego przecieki mówiły o tym, że PlayStation 5 miało być mocniejsze niż nawet Xbox Scarlett, a słabszy Xbox znacznie ograniczał deweloperów.

Czytaj też: Premiera MediEvil Remake już pewna – twórcy mają swój złoty dysk

Teraz jednak po informacjach od Microsoftu wiemy, że pojawi się jeden Xbox Scarlett, a Xbox One będzie mógł służyć jako konsola do chmury. Problem jednak w tym, że najnowsze plotki od osoby, która zdradziła istnienie Nintendo Switch Lite na miesiące przed zapowiedzią mówią o tym, że Sony wypuści dwie konsole. PlayStation 5 i PlayStation 5 Pro. Jeśli oba urządzenia nie będą mocniejsze od Xbox Scarlett, to teraz Microsoft może zagrać kartą – “po co wybierać konsole, nasz Xbox starczy Wam na całą generację”. Zaplanowana zmyłka przez Japończyków czy prawdziwa informacja? Nowa generacja zapowiada się ekscytująco.

Czytaj też: Niemalże nowe gry w Xbox Game Pass – Microsoft rozwija usługę!

Źródło: wccftech.com