WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation Europa mogło właśnie potwierdzić niedawne przecieki na temat PS5

Czyżby oddział PlayStation z Europy potwierdził masę ostatnich wycieków? Jedno zdanie może mówić wiele rzeczy.

Przecieki na temat konsol nie zawsze się zgadzają z finalnym produktem. Fani sprzętów do grania uwielbiają się podawać za ważne osoby współpracujące z Sony, więc podajemy na łamach WhatNext informacje, które mają duże prawdopodobieństwo tego, że rzeczywiście jest w nich ziarno prawdy. Dokładnie tak jak miało to miejsce z wczorajszym wyciekiem na temat menu PS5.

Jakiś czas temu w serwisie 4chan pojawiła się masa informacji na temat tego, jak będzie wyglądał start PlayStation 5. Użytkownik podał przybliżoną datę premiery, moment ujawnienia konsoli czy nawet gry, które powinny być dostępne na start sprzętu. Ciężko było brać te informacje na poważnie, ponieważ takie rzeczy mogła wiedzieć tylko osoba, która byłaby bardzo blisko związana z Sony. Zwykły game-developer pracujący nad nextgenową grą miałby wiedzieć o innych grach, które zadebiutują na konsoli?

Teraz jednak może się okazać, że ten wyciek rzeczywiście był prawdziwy. Dlaczego? Jak zwrócił uwagę portal PushSquare – konto PlayStation Europe na Twitterze zmieniło swój opis profilu.

It’s time to play.

Expect updates on PlayStation, PS4, PS5, PS VR, PlayStation Store and more. Need support? @AskPS_UK can help from 10am-12am CET.

Nic specjalnego, prawda? Gdy jednak wrócimy do wycieku na 4chanie, to znajdziemy tam również informację na temat tego, jakim hasłem PlayStation 5 będzie reklamowane. Osoba opisująca PlayStation 5 zapowiedziała, że hasło to będzie brzmiało „It’s time to play”. Dokładnie tak, jak brzmi początek opisu oficjalnego konta PlayStation Europe na Twitterze. Opis został zmieniony niedawno, a wyciek ma już tydzień, co znacznie zwiększa szanse na to, że jest autentyczny.

Przyjrzymy się zatem innym informacjom zawartym w przecieku z 4chana. Według tajemniczego informatora, Sony ujawni PlayStation 5 w lutym 2020, a dokładnie – 5 lutego 2020. Konsola ma zadebiutować w październiku 2020 roku w cenie 499 dolarów. Nie będzie kilku modeli, tak jak zamierza zrobić to Xbox, zaczynający generację Xboxem Series X. Samo PlayStation 5 ma dorównywać mocą Series X i być znacznie mocniejsze od tańszego Xboxa.

Tytułami startowymi mają za to być

 • Gran Turismo 7
 • remake Demon’s Souls
 • MLB The Show 21
 • Godfall
 • Legendz (nowa marka od Sony Interactive Entertainment Santa Monica, twórcy God of War)

Podczas zapowiedzi konsoli ujrzymy również zwiastuny zapowiadające gry, które wyjdą jakiś czas po premierze PlayStation 5. Będą to:

 • nowa gra sci-fi od Naughty Dog
 • nowa gra od SIE Japan
 • nowa gra od SIE London (prawdopodobnie coś na PSVR)
 • kontynuacja Horizon: Zero Dawn
 • Marvel’s Spider-Man 2
 • Final Fantasy XVI
 • nowy Resident Evil

Zawsze jednak istnieje cień szansy na to, że informator zdobył tylko tę jedną informację, która okazuje się prawdziwa, a resztę rzeczy zmyślił. Szanse na autentyczność wycieku jednak wzrosły.