PlayStation Plus Maj 2019 to mocna oferta indyków. No właśnie, indyków.

Zawsze się zastanawiam, czy PlayStation jakoś specjalnie zmienia swoje ofertę w momencie, gdy Microsoft pokazuje słaby zestaw gier Games With Gold. Za każdym razem jak Amerykanie pokażą coś słabego – nagle Sony daje gry, które dla wielu są poniżej oczekiwań. Microsoft wyskakuje w końcu z czymś mocnym – Sony daje hity.

Czytaj też: Oferta Xbox Games With Gold maj 2019 wygląda jak żart

Oferta Sony w tym miesiącu nie zachwyci wszystkich. Jest ona jednak lepsza niż to co zaoferował Microsoft… czyżby? Zanim zastanowimy się, co może nie pasować fanom, sprawdźmy co otrzymamy.

PlayStation Plus Maj 2019 to:

  • Overcooked
  • What Remains of Edith Finch

Otrzymujemy dwa solidne tytuły indie, gdzie Overcooked to średnia ocen 78/100, a What Remains of Edith Finch – 88/100 w serwisie MetaCritic.

Oceny ładne, jednak takie Overcooked cieszyło się sporą popularnością przed trafieniem gry do PlayStation Plus. Gra wyszła w 2016 roku i jest spora szansa, że dużo osób w nią już zagrało. Można też założyć, że drugie tyle dopiero ją teraz odkryje, ale w sieci już widać komentarze narzekaczy, którzy zwracają uwagę, że sporo osób już ten tytuł ma.

Wrzucenie tak popularnych gier po kilku latach od premiery może być niebezpiecznego dla tego jak oferta ta zostanie oceniona. Pomyślcie jak byście zareagowali, gdyby do PS+ trafił Killzone: Shadow Fall – część osób skakałaby z radości, a druga narzekała, że to stara gra, którą kupili wraz z konsolą. I jak tu dogodzić wszystkim…

Czytaj też: Gry RPG robią już tylko pasjonaci – autorzy Technomancera o swojej pracy

Źródło: wccftech.com 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej