Reklama
aplikuj.pl

PlayStation odkrywa karty – seriale, PS VR 2 oraz wyniki sprzedaży na PC

playstation

Sony podzieliło się masą informacji na temat PlayStation i tego, co nas czeka w przyszłości. Jeśli zacznę od tego, że Gran Turismo dostanie serial, to robi się ciekawie, prawda? Sprawdźcie, co jeszcze planują!

Rozwój PlayStation poza gry

Sony już jakiś czas temu postawiło sobie za cel rozwinięcie marki PlayStation. Oczywiście, najważniejsze są gry, ale Sony wie, że może je dodatkowo spieniężyć, jeśli zaoferuje inny content z nimi związany. Ostatni zakup Bungie był w głównie mierze spowodowany tym, że Japończycy nie mieli zespołu, który tak dobrze znałby się na grach-usługach, a teraz mają setki zdolnych pracowników.

Film Uncharted? Zarobił miliony dolarów i sprawił, że marka pojawiła się w świadomości fanów kina, którzy tylko sporadycznie grają. HBO pracuje także nad serialem The Last of Us, a zapewne w produkcji jest jeszcze wiele rzeczy, o których nie wiemy.

Czytaj też: Data premiery Call of Duty Modern Warfare 2! Activision nie oszczędza na promocji!

Jakie są dalsze plany Sony? Wiemy teraz, że na premierę PlayStation VR 2 przygotowywane jest wiele dużych produkcji. Będą to tytuły ekskluzywne oraz takie od producentów trzecich. Na start headsetu powinniśmy otrzymać bibliotekę ponad 20 dużych gier. Do tego zapewne pojawią mniejsze produkcje.

Sony zwiększa również inwestycje w zupełnie nowe marki. W 2019 roku 77 procent pieniędzy szło na istniejące IP. W 2022 nowe IP to już 35 procent. W 2025 Sony ma przeznaczać środki po równo na nowe i istniejące IP.

Co ciekawe, w roku fiskalnym 2022 pojawią się jeszcze dwie nieogłoszone gry-usługi. Jeśli miałbym strzelać – zaginiony w akcji tryb sieciowy do The Last of Us Part 2 okaże się osobną grą. Zapewne darmową dla posiadaczy TLoU2.

Spotkanie dla inwestorów pełne niespodzianek od PlayStation

Sony ogłosiło także agresywne inwestycje w rynek mobilny i PC. Szczegółów nie znamy, ale wiemy za to, ile kopii gier Sony sprzedało się na PC. I tak: Days Gone trafiło do 852 tysięcy pecetowców. God of War został kupiony przez 971 tysięcy graczy PC. Horizon Zero Dawn trafił do około 2,4 miliona graczy na PC. W roku fiskalnym 2020 Sony zarobiło na PC dodatkowe 35 milionów dolarów, a w 2021 było to już 80 milionów dolarów. Szacunki na 2022 wskazują na 300 milionów dolarów dla konsolowej firmy z rynku PC.

Czytaj też: Promocja w PlayStation Store na gry. Gracze specjalnie kombinują, aby zaoszczędzić

To jednak nie koniec! Sony oficjalnie ogłosiło bowiem produkcję kolejnych seriali! Poza The Last of Us robionego przez HBO, otrzymamy także Horizon od Netflixa! Również i Amazon otrzymał ofertę stworzenia serialu. Ekipa od Prime Video stworzy serial God of War. Do tego powstaje także serial Gran Turismo, ale w tym przypadku nie wiemy kto go produkuje. W planach są także filmy na podstawie marek PlayStation.