PlayStation Store na PS3 i PS Vita zostaje! Zwycięstwo graczy

playstation store, ps3, ps vita

Sony pozytywnie zaskoczyło! Okazuje się, że gracze nie muszą żegnać się ze swoimi konsolami.

PlayStation Store na PS3 i PS Vita będzie działać

Kilka tygodni temu Sony ogłosiło, że wkrótce odłączy PlayStation Store w konsolach PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PlayStation Portable. Po petycjach i skargach graczy… Sony zmieniło decyzję! Jim Ryan piastujący najwyższej stanowisko w Sony Interactive Entertainment poinformował, że Sony słyszy głosy wszystkich pasjonatów klasycznych gier i w związku z tym korporacja pozostawia PlayStation Store na PlayStation 3 i PlayStation Vita. PlayStation Portable utraci dostęp do usługi 2 lipca 2021.

Czytaj też: Czasy ładowania Resident Evil Village na PS5 po prostu szokują

Z jednej strony – dobra decyzja. Z drugiej – co teraz mają powiedzieć gracze, którzy kupili wszystkie gry, które miały zniknąć po pełnych cenach? Co z deweloperami gier na PlayStation Vita, którzy z dnia na dzień dowiedzieli się o “śmierci” Vity i zaprzestali prac? Sony zrobiło spore zamieszanie.

Czytaj też: Gry z PS5 również staną się niedostępne po uszkodzeniu baterii CMOS

Co dalej z PlayStation na nowszych urządzeniach? W tym przypadku Sony zapewnia, że dalej zamierza tworzyć nowe, wspaniałe gry na PlayStation 4 (i oczywiście PlayStation 5). Oprócz tego raz kolejny potwierdzono, że trwają pracę nad nową generację PlayStation VR.