Reklama
aplikuj.pl

PlayStation Wrap-Up to okazja dla graczy PS4 i PS5, aby dowiedzieć się, ile czasu spędzili na graniu?

Z artykułu dowiesz się: 

  • Czym jest PlayStation Wrap-Up? 
  • Jakie statystyki oferuje PlayStation Wrap-Up?
  • Ile czasu w grze spędzali gracze PS4 i PS5?
  • Jakie upominek oferuje Sony podczas PlayStation Wrap-Up? 

Zobacz też: Katalog PlayStation Plus rozbudowany o porządne tytuły

Czy wiesz, ile czasu spędzasz przed ekranem? Jakie tytuły ograłeś w poprzednich 12 miesiącach? Czy spędzasz więcej czasu na graniu, niż w 2021? Jak co roku niedawno wystartowało PlayStation Wrap-Up, czyli spore wydarzenie dla świata graczy PS4 i PS5. Podczas tegorocznej edycji, wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się ze swoimi statystykami i odebrać drobny upominek od Sony. Jakie atrakcje przygotowała firma i czy warto zainteresować się wydarzeniem? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 

Wystartowało PlayStation Wrap-Up 2022 – czym jest podsumowanie roku w grach na konsolę PS?

Koniec roku to zazwyczaj czas podsumowań, nie inaczej jest również w firmie Sony. Po raz kolejny nadeszła ta pora roku, czyli czas podsumowania PlayStation! Jeśli nie znasz PlayStation Wrap-Up, to koniecznie musisz poznać to wydarzenie, podczas którego Sony przedstawia nam podsumowanie roku w grach na PlayStation. Jak każdego roku Sony pozwala nam spojrzeć na miniony rok w ramach wydarzenia podsumowującego. Tegoroczne zestawienie było pełne informacji o najlepszych grach roku na PS4 i PS5, a także zapowiedzi nowych niesamowitych tytułów. Firma udzieliła również graczom informacji o wynikach finansowych oraz czasie gry spędzonym na PS (ang. PS app time played).

Każdy, kto odwiedzi stronę wydarzenia, będzie mógł zapoznać się z ogólną liczbą godzin spędzonych na PS4 i PS5, a także innymi statystykami (ang. PlayStation stats). Warto tutaj wspomnieć, że wiele z tych informacji jest dostępnych przez cały rok, jednak na zainteresowanych czekają też nowości. Zainteresowani uzyskają dostęp do pełnej karty gracza, a nawet otrzymają specjalny upominek.

Statystykami można dzielić się ze znajomymi, za pomocą unikalnego linku do karty gracza. Już od połowy grudnia fora i fan page pękają w szwach od przechwałek i zdobytych trofeów. Chcesz dołączyć do tej społeczności? Wiesz, czy masz się czym pochwalić? Przekonaj się o tym odwiedzając stronę wydarzenia. Nie czekaj i dołącz do tysięcy graczy, którzy pochwalili się swoimi wynikami! Nie czekaj! Wydarzenie trwa tylko do 13 stycznia, a po tym terminie nie będzie już możliwości sprawdzenia unikalnych statów.  

Statystyki osiągniętych wyników w mijającym roku

Skorzystanie z tegorocznego PlayStation Wrap-Up jest banalnie proste. Wystarczy zalogować się na konto gracza na stronie wydarzenia. Nie potrzeba żadnych dodatkowych działań. Po udanej autoryzacji gracza podsumowanie roku 2022 będzie gotowe!

Jakie informacje czekają na głodnych wiedzy gamerów? Oto kilka z nich:

  • liczba godzin spędzona w poszczególnych tytułach, 
  • liczba godzin spędzonych na PS4 i PS5,
  • ilość zdobytych trofeów, 
  • pozycje ograne w ramach PS Plus, 
  • osiągnięcia. 

Poszczególne statystyki są dostępne w czterech sekcjach. Pierwsza z nich informuje o łącznym czasie gry na poszczególnych konsolach. Można tam również dowiedzieć się, jak zmieniły się czasy gry w stosunku do poprzedniego roku. W kolejnej sekcji znajdują się informacje o liczbie rozegranych tytułów. Tam również jest zestawienie roku 2022 z 2021. Dodatkowo znajduje się tam top 5 gier roku. Trzecia sekcja obfituje w informacje o trofeach. Jest tam liczba nagród poszczególnych rodzajów oraz dane na temat czasu zdobycia pierwszej z nich. Ostatnia sekcja to dane na temat gier z PlayStation Plus. Znajdują się tam informacje o miesięcznej liczbie ogranych tytułów oraz łączna ich liczba.

Statystyki można również dzielić z innymi graczami. Jak wygląda karta, którą można podzielić się ze znajomymi? Jest na niej informacja o łącznym czasie gry, zdobytych trofeach, zagranych grach, oraz grach z PS Store. Link do tej karty można umieścić na forum, stronie internetowej lub pochwalić się nią przed znajomymi w prywatnej wiadomości. 

PlayStation Wrap-Up nie działa (ang. PlayStation Wrap-Up doesn`t work)

Niekiedy gracze zgłaszają nieprawidłowe działanie witryny, na której odbywa się wydarzenie PlayStation Wrap-Up 2022. Nie są to częste przypadki, jednak może zdarzyć się, że na stronie wystąpią błędy. Jak postępować w takiej sytuacji? Możliwe rozwiązania obrazuje poniższa tabela.

ProblemRozwiązanieCzęstość występowania
Błąd po stronie klientaOdświeżenie strony, wypróbowanie innego urządzenia lub przeglądarki. Średnia
Brak statystykWypróbowanie inne konta.Mała
Brak możliwości udziału w wydarzeniuW przypadku klientów z Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Indii, Australazji i Rosji nie można rozwiązać problemu, jeżeli gracz nie wyraził zgody na gromadzenie dodatkowych danych.Bardzo mała

Ile czasu gracze spędzają na graniu na PS4, a ile na PS5?

 PlayStation Wrap-Up oferuje graczom zapoznanie się z wieloma statystykami, między innymi czasie spędzanym na graniu na konsoli PS4 i PS5. W jednej z sekcji każdy może porównać, jak prezentują się jego indywidualne statystyki. Porównanie czasu gry na konsolach PS jest dostępne po kliknięciu pierwszego kafelka. Po jego wybraniu oczom gracza ukarze się łączny czas gry, a także jego podział pomiędzy dwoma konsolami. 

Dane podane są w wygodnej formie wykresów. Na nich opisana jest ilość godzin spędzonych na grze na danej konsoli oraz procent, jaki w ogólnym czasie gry miała ta konkretna konsola. W zestawieniu znajdują się również informacje o tym, jak te czasy miały się do roku 2021.

Przekonaj się sam, jak przedstawiają się twoje statystyki i dołącz do tysięcy graczy, którzy już to zrobili. Nie obawiaj się i jak najszybciej włącz się do gry. 

Odbierz mały upominek od PlayStation — do 13 stycznia 2023 roku

PlayStation Wrap-Up to doskonała okazja do zapoznania się z indywidualnymi statystykami. Wiele graczy chwali się nimi na rozmaitych forach i przed znajomymi. Nic dziwnego, bo niektóre wyniki są naprawdę imponujące. To jednak niejedyny powód do radości. Na zainteresowanych czeka jeszcze prezent! Co w tym roku przygotowali przedstawiciele Sony?

Po przeklikaniu się przez wszystkie sekcje statystyk na wytrwałych czeka niespodzianka. Jest nią kod, dzięki któremu w sklepie PlayStation można uzyskać specjalny awatar. Czy warto odbierać tę niespodziankę? Zdecydowanie tak, bo jest nią awatar Astro Bota. W oficjalnym sklepie każdy gracz może dokonać wyboru swojego wirtualnego obrazka, dołączyć go do swojej kolekcji i cieszyć się nim podczas rozgrywek w 2023. W zbiorze znajduje się 6 rodzajów zabawnej postaci. Na którą z nich się zdecydujesz?

Niezależnie od decyzji, śpiesz się! Podsumowanie jest dostępne tylko do 13 stycznia 2023 roku. Po tym czasie nie będzie możliwe odebranie nagród i sprawdzanie statystyk. Czas ucieka!

Jak odebrać awatar? 

Po odebraniu kody należy przejść do PlayStation Store i kliknąć awatar znajdujący się w górnej części ekranu. Następnie należy wybrać „wykorzystaj kody” z menu. W polu trzeba wpisać kod i nacisnąć przycisk. Gotowe!

FAQ

Jak wziąć udział w PlayStation Wrap-Up 2022? 

W PlayStation Wrap-Up może wziąć udział każdy zainteresowany gracz, który spędził w grze minimum 10 godzin i wyrazi zgodę na gromadzenie dodatkowych informacji. Wystarczy zalogować się na konto gracza na stronie wydarzenia, a podsumowanie będzie tam już czekać! 

Jak sprawdzić ile czasu spędzało się a graniu na PS4 i PS5?

Czas spędzony na poszczególnych konsolach znajduje się w pierwszej części zestawienia. Jest on opisany słownie, a także za pomocą wykresów, które w obrazowy sposób oddają czas spędzony na rozgrywce. W zakładce można również porównać te czasy z poprzednim rokiem. 

Jak odebrać upominek od Sony? 

Upominek od firmy jest dostępny dla graczy, którzy zapoznali się ze wszystkimi statystykami dostępnymi na stronie. W tym celu należy kliknąć wszystkie cztery obrazki. Po wykonaniu zadania na stronie głównej pojawi się możliwość odebrania unikalnego kodu.