Reklama
aplikuj.pl

Plotki o Ryzen 9 6900H. Rdzenie Zen3+ i zintegrowana grafika RDNA2?

Plotki o Ryzen 9 6900H, rdzenie Zen3+ i zintegrowana grafika RDNA2?

Otrzymaliśmy właśnie świeżutkie plotki o Ryzen 9 6900H i tak naprawdę całej rodzinie mobilnych procesorów AMD o nazwie kodowej Rembrandt, które będą zachwycać, jako APU, dzięki nowemu iGPU.

Zacznijmy może od tego, że na ten moment plany AMD wedle wycieków są niejasne, bo nieoficjalne informacje przeczą sobie nawzajem i nic dziwnego, jako że pierwotny plan Czerwonych z początku 2020 roku (do wglądu poniżej) nie uwzględniał ofensywy ze strony Intela w postaci 12. generacji procesorów Alder Lake-S. Dlatego na ten moment nie ma co szachować domniemanymi datami premiery, wśród których gdzieś tam z pewnością znajduje się rodzina mobilnych procesorów o nazwie kodowej Rembrandt.

Czytaj też: E-usługi zyskują coraz większą popularność wśród Polaków

Co mówią nam plotki o Ryzen 9 6900H?

Nowe informacje na temat tych procesorów podrzucił nam wspomniany profil na Twitterze, który to dumnie twierdzi, nie powołując się na żadne źródła, że procesory Rembrandt do urządzeń mobilnych będą bazowały na ulepszonej architekturze Zen 3, czyli Zen 3+. Tego samego nadal nie potwierdzono na domniemanych procesorach Warhol, które wedle wczesnych informacji, choć niekoniecznie prawdziwych, zadebiutują jeszcze w tym roku.

https://twitter.com/ExecuFix/status/1390939182210732032

Czytaj też: Spójrzcie na render Sharp Aquos R6

Idąc dalej, procesory Rembrant rzeczywiście w takim razie będą wykorzystywały 6nm proces produkcyjny i to, co jest zdecydowanie najważniejsze – sięgną ponoć po nową architekturę graficzną AMD, co przeczy jednak wcześniejszym informacjom. Potwierdzenia wsparcia pamięci DDR5 nie doczekaliśmy się tym razem, ale wieść o nowym standardzie iGPU rozpala naszą wyobraźnię z nawiązką.

Z powyższych wpisów wynika, że nasz bohater-informator zdołał dostrzec najpewniej układ Ryzen 9 6900H (S/H), jako że na jego pokładzie znalazło się ponoć maksymalnie 12 Jednostek Obliczeniowych, czyli 768 procesorów strumieniowych. Jednak będą one bazować nie na archaicznej już wręcz architekturze Vega sprzed kilku lat, a RDNA 2, czyli obecnej architekturze w kartach Radeon RX 6000. Wariant APU dla komputerów stacjonarnych prawdopodobnie będzie zawierał ten sam układ krzemowy i taką samą maksymalną liczbę rdzeni GPU.

Czytaj też: I-Cube4 Samsunga, czyli cztery pamięci HBM i jeden rdzeń logiczny w jednym

Warto jednocześnie przypomnieć, że ostatnio procesory Ryzen Zen 4 pojawiły się w świetle nowych informacji, które kłóciły się z wieloma szczegółami co do planów AMD. Brały bowiem na celownik Raphael, czyli układy APU, które miałyby mieć rdzenie na podstawie architektury Zen 4, a także zintegrowany procesor graficzny Navi 2.