Pobierz iOS 14.5.1 i pozbądź się dwóch istotnych błędów

apple, fałszywe wiadomości

Dopiero co Apple wydało iOS 14.5 a tu już dostajemy kolejna aktualizację systemu. iOS 14.5.1 jest jednak istotny i warto szybko go pobrać, bo zawiera potrzebne posiadaczom iPhone’ów poprawki.

iOS 14.5.1 rusza na ratunek

Niedawna aktualizacja systemu operacyjnego Apple przyniosła kilka nowości, które z pewnością ucieszyły posiadaczy urządzeń producenta. Jednak choć iOS 14.5 testowany był wielokrotnie, to ostatecznie oprócz ulepszeń przyniósł ze sobą również kilka błędów. Choć raczej nie ma się z czego cieszyć, bo chyba nikt nie chce mieć po aktualizacji problemów ze sprzętem, to na szczęście Apple nie schowało głowy w piasek tylko zakasało rękawy i zabrało się do roboty.

Czytaj też: Wytrzymałość Asus Zenfone 8 ujawniona. Certyfikat IP może zachwycić

Tydzień po wydaniu iOS 14.5 udostępniono już do pobrania wersję iOS 14.5.1, która ma zlikwidować wszystkie niepożądane problemy, jakie pojawiły się po ostatniej aktualizacji. Skupia się ona na poprawie działania systemu, a dokładniej:

  • App Tracking Transparency – do aplikacji trafiła wcześniej funkcja, która umożliwiała blokowanie śledzenia przez reklamy. Jednak pojawił się też błąd, który sprawił iż po zrestartowaniu funkcji nie wyświetlał się komunikat z prośbą o pozwolenie aplikacji na śledzenie. iOS 15.5.1. naprawia to.
  • WebKit – w tym przypadku naprawiono lukę w zabezpieczeniach, która mogła doprowadzić do wgrania na smartfon złośliwego oprogramowania. Dzięki aktualizacji problem zniknie, więc warto zrobić to jak najszybciej. Co istotne, posiadacze innych modeli urządzeń Apple również mogą z tej poprawki skorzystać, dla nich przygotowano aktualizacje iOS 12.5.3 (starsze iPhone’y), iPadOS 14.5.1, watchOS 7.4.1, a także macOS 11.3.1.

Czytaj też: Data premiery Realme C20A ujawniona, choć nieoficjalnie

Warto więc pobrać iOS 14.5.1 jak najszybciej, bo choć nie dodaje nowych funkcji, to bardziej dba o nasze bezpieczeństwo, a takowe zawsze powinno być najważniejsze. Cieszy nas, że Apple tak szybko zareagowało na zgłoszenia użytkowników i bez zbędnej zwłoki wydało odpowiednie poprawki. Inni producenci powinni się od nich uczyć.