Reklama

Co nowego przynosi iOS 14.5?

Posiadacze iPhone’ów kompatybilnych z iOS 14 mogą już pobierać nową wersją mobilnego systemu operacyjnego iOS 14.5. Sprawdźmy, jakie zmiany zostaną wprowadzone?

Łapcie iOS 14.5

Najpierw warto wspomnieć, że wersja 14.5 dostępna jest dla smartfonów, które są kompatybilne z iOS 14. Oznacza to smartfony nowsze niż iPhone 6S. Starsze niestety nie łapią się na nowości. A tych jest całkiem sporo, w końcu od wersji 14.4 minęły aż trzy miesiące, więc trochę poprawek w iOS 14.5 się nazbierało.

Czytaj też: Oficjalna specyfikacja Oppo K9 5G ujawniona przed premierą

Ta większa aktualizacja przynosi użytkownikom jabłuszek sporo wygody, choć tylko w przypadku, gdy posiadają oni też Apple Watch. Wówczas można już odblokowywać telefon bez zdejmowania z twarzy maseczki. W obecnych czasach to spore ułatwienie.

Kolejne ciekawe nowości pojawiły się w temacie Siri, czyli asystenta głosowego. Dostaje on nowe opcje głosowe i co ciekawe, domyślnie Siri nie będzie przemawiała już głosem żeńskim. Dodatkowo, gdy zainstalujemy aktualizację systemu i poprosimy asystenta o odtworzenie piosenki będziemy mogli wybrać aplikację, która będzie domyślnym odtwarzaczem w przypadku poleceń głosowych. Wybierzemy spośród Amazon Music, Pandora i Spotify.

Czytaj też: Motorola moto e7i power dostępna w sprzedaży w Polsce!

Nowe funkcje będą również wymagać od zainstalowanych na smartfonie aplikacji, by przed aktywowaniem śledzenia aktywności czy danych poprosiły o zgodę użytkownika. Dzięki temu będziemy cały czas wiedzieć, z czego korzysta dana apka i w razie czego zabronić jej śledzenia bez konieczności grzebania w ustawieniach.

Wraz z iOS 14.5 do użytkowników trafią nowe emoji, wraz z obsługą odcieni skóry każdej emotki. Apple dodaje też wsparcie dla AirTag, Apple Maps dostanie usprawnienia znane z Waze, pojawi się wsparcie dla kontrolerów Xbox Series X i PS5, aplikacja Muzyka zostanie zaktualizowana o gesty przesuwania i funkcję udostępniania tekstów, dostaniemy również obsługę AirPlay 2 dla Fitness+.

Czytaj też: Premiera Oppo Enco Buds. Nowe słuchawki kuszą przystępną ceną

Jak więc widzicie nowości trochę jest, więc warto pobrać aktualizację do iOS 14.5. Zapewne Wasz smartfon już powinien Was o tym poinformować, a jeśli nie, to w Ustawieniach, w kategorii Ogólne znajdziecie Aktualizację oprogramowania i po kliknięciu w nią Wasze urządzenie powinno zacząć się aktualizować.