WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

POCO F2 Lite może być pierwszym tanim smartfonem z 5G

Wygląda na to, że nowa marka POCO nie powstała bez powodu. Jej pierwszym przedstawicielem ma być model F2 Lite. A to nie koniec nadchodzących nowości.

POCO F2 Lite oczywiście nie będzie długo wyczekiwanym następcą modelu Pocophone F1. Ale jeśli do swojej specyfikacji dorzuci odpowiednio korzystną cenę, możemy dostać naprawdę ciekawy produkt.

Smartfon będzie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 765 i 6 GB pamięci RAM. Do tego duży akumulator o pojemności 5000 mAh oraz łączność 5G. Aparat ma oferować bardzo wysoką rozdzielczość i tutaj raczej nie liczyłbym na flagowe 108 Mpix. Raczej możemy spodziewać się najpopularniejszego aparatu 2019 roku o rozdzielczości 48 Mpix lub przy dobrych wiatrach znany z Redmi Note 8 aparat o rozdzielczości 64 Mpix. Tajemnicą pozostają parametry ekranu. Wizualnie przypomina ten zastosowany choćby w Motorol Moto G8 Plus – małe wcięcie na przedni aparatu i wąskie, choć nieprzesadnie, ramki. Całość pracuje pod kontrolą Androida i interfejsem MIUI For POCO.

Jeśli do polityki cenowej marki POCO Xiaomi podejdzie jak do produktów własnych, to jesteśmy w stanie spróbować przewidzieć cenę modelu F2 Lite. Chińska firma zapowiadała, że w 2020 roku każdy smartfon kosztujący więcej niż 300 dolarów zaoferuje łączność 5G. To jednak oznaczałoby, że POCO F2 Lite będzie kosztować w Polsce ok 1500 zł. A to już dosyć sporo, choć niewiele jak na smartfon z 5G.

Nie wiadomo jeszcze kiedy POCO F2 Lite trafi na rynek. Obok niego w tym roku zobaczymy jeszcze co najmniej dwa smartfony marki – POCO f2 oraz POCO X2. Przy czym pojawiają się plotki mówiące o tym, że ten ostatnio będzie dostępny tylko na rynku indyjskim i będzie to Redmi K30 sprzedawany pod inną nazwą. Nie na takie nowości czekaliśmy.