List polecony przez internet? Poczta Polska dostarczy go do eSkrzynki

Poczta Polska, Mobilny Bankowiec, Bank Pocztowy

Usługa eSkrzynka pozwoli nam uniknąć stania w kolejce z awizo po odbiór listu poleconego. Teraz Poczta Polska dostarczy nam go przez internet.

Poczta Polska wyśle list polecony na eSkrzynkę

eSkrzynka to nie taka nowość, bo usługę włączono już w kwietniu ubiegłego roku. Jednak wówczas nie podziałała długo i wyłączono ją 30 września. Teraz Poczta Polska ponownie uruchamia eSkrzynkę, za pomocą której odbierzemy przez internet list polecony. Wystarczy, że zarejestrujemy się tutaj i zalogujemy przez Profil Zaufany. Pozostaje tylko uzupełnienie i zapisanie danych by móc odbierać listy w ten sposób.

Czytaj też: Filmy z TikToka i Instagrama w wynikach wyszukiwania Google
Czytaj też: Płatność przy dystrybutorze na stacjach Orlen także Blikiem
Czytaj też: Microsoft naprawia system zapamiętywania haseł w Windows 10

Okej, ale jak to działa?

Jeśli zaczniemy korzystać z eSkrzynki wówczas nasze listy polecone będą na Poczcie otwierane przez pracowników, skanowane wraz z kopertą i udostępniane nam w eSkrzynce. Dodatkowo otrzymamy go także w formie fizycznej, po miesiącu. Jednak nie wszystkie listy polecone będziemy mogli otrzymać w tej formie. Wyjątkiem są pisma wysyłane przez prokuraturę, komornika sądowego, organy ścigania, sądy i trybunały, a także przesyłki opatrzone napisem „Nie podlega digitalizacji”.

Według informacji nasz list będzie dostępny w elektronicznej skrzynce przez 60 dni, a jako datę doręczenia uznaje się datę pobrania listu poleconego. Usługa będzie dostępna do 30 września 2021 roku.