Reklama

Oglądalibyście podcasty wideo na Spotify?

filmy spotify, nagrania na spotify, podcasty wideo spotify, testy na spotify, podcasty wideo

Spotify rozpoczęło testowanie zupełnie nowego formatu na swojej platformie, a mianowicie podcastów wideo, jak poinformował dziś The Verge.

Nie jest to wprawdzie oficjalne, ale Spotify ponoć pozwoli dwóm YouTuberom (Zane’owi Hijaziowi i Heathowi Hussarowi) przesłać wideo towarzyszące trzem odcinkom podcastu. Te zobaczy tylko połowa słuchających, podczas gdy funkcja rozszerzy się na inne podcasty w najbliższej przyszłości.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Spotify bawi się w wideo, bo już teraz pokazuje zapętlone filmy z albumów. Według The Verge w nadchodzącym teście słuchacze dopiero po kliknięciu będą wiedzieć, czy odcinek można obejrzeć/przesłuchać w formie wideo. Materiał pojawi się na dole ekranu i będzie kontynuowany nawet po zablokowaniu telefonu.

Czytaj też: Play z siecią LTE w kolejnych miastach

Zapotrzebowanie na treści jest ponoć obecnie ogromne, jak podaje Engadget, bo wszyscy zostają w domu, a nawyki słuchania podcastów zmieniają się. Serwis ten spróbował zresztą zasięgnąć informacji u źródła i otrzymał następującą odpowiedź:

W Spotify rutynowo przeprowadzamy szereg testów, aby poprawić komfort użytkowania. Niektóre z tych testów torują drogę dla szerszego doświadczenia dla użytkowników, a inne służą jedynie jako ważna nauka. W tej chwili nie mamy żadnych nowych wiadomości.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News