WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Podsumowanie dnia – filmy i seriale [14.01.2020]

Na koniec dnia podrzucamy kilka ważnych informacji, które dziś mogły wam umknąć. Co wydarzyło się w świecie filmów i seriali? Jack Reacher jako serial Amazon, 3. sezon TY i kilka innych wiadomości przeczytasz poniżej.

Zwiastun ostatniego sezonu Homeland

8. sezon Homeland i zarazem ostatni, zadebiutuje już 9 lutego. Clarie Danes obiecuje, że ostatnia odsłona będzie miała związek z pierwszymi.

Zobaczymy jak Carrie Mathinson stara się dojść do siebie po czasie spędzonym w gułagu. Tymczasem pracujący jako doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa Saul będzie chciał zwerbować ją do pomocy w próbie zawarcia pokoju z talibami.

ŹRÓDŁO: Collider

Serial TY powróci z 3. sezonem

Netflix poinformował, że serial TY dostanie 3. sezon, który pojawi się na platformie w 2021 roku i będzie liczył 10 odcinków. Drugi sezon TY zajął 5. miejsce w rankingu najpopularniejszych seriali Netflixa w ubiegłym roku, więc nic dziwnego, że nadal będzie kontynuowany.

ŹRÓDŁO: Netflix

Amazon stworzy serial telewizyjny Jack Reacher

Amazon ogłosił, że stworzy serial Jack Reacher, a Nick Santora został jego producentem wykonawczym i showrunnerem. Pierwszy sezon będzie oparty na pierwszej powieści z cyklu z Jackiem Reacherem Lee Childa – Poziom śmierci.

Postać jest już kojarzona z filmów z Tomem Cruise’em w roli głównek, które jednak nie były zbyt ciepło przyjęte.

ŹRÓDŁO: Collider

Steve McQueen wyprodukuje serial Last Days dla Amazona

Zdobywca Oscara, Steve McQueen, podpisał umowę z Amazon Studios i wyprodukuje serial science-fiction Last Days. Ma być to porywający thriller, w którym rządy świata potajemnie opracowały plan kolonizacji Marsa, gdyż Ziemia powoli umiera. Na razie nie wiadomo kiedy serial ma pojawić się na platformie.

ŹRÓDŁO: Collider

Falcon i Zimowy Żołnierz nie będzie kręcony w Puerto Rico z powodu trzęsienia ziemi

Po silnych trzęsieniach ziemi w Puerto Rico Marvel Studios podjęło decyzję o zmianie miejsca lokalizacji zdjęć. Oznacza to, że nawet gdy sytuacja się uspokoi, ekipa filmowa nie wróci tam na plan. Przekłada się to na opóźnienie premiery, która miała odbyć się jeszcze w tym roku na Disney +. Na razie nie wiadomo dokąd Marvel przeniesie plan zdjęciowy, ani jak duże będzie opóźnienie z tym związane.

ŹRÓDŁO: Comic Book Movie

CW zamówiło serial Superman & Lois

Powstanie spinoff serialu Supergirl, który zamówiła stacja CW. Co ciekawe, Superman&Lois dostaje od razu zielone światło na cały sezon z pominięciem tradycyjnego odcinka pilotażowego, którego najczęściej CW wymaga zanim zdecyduje się na cały sezon. Oznacza to, że serial zostanie wypuszczony w sezonie 2020-2021, więc w drugiej połowie roku już powinniśmy dostać jakieś materiały.

ŹRÓDŁO: Comic Book Movie

Ziemia nocą – nowy mini serial przyrodniczy od Netflixa

Netflix pokazał zwiastun mini serialu przyrodniczego Ziemia nocą, który będzie dostępny na platformie w 4K z Dolby Vision.  Narratorem w polskiej wersji będzie Krystyna Czubówna.

Oficjalny opis serialu

Po zapadnięciu mroku budzi się nowy świat. Poznaj cuda naszej planety w zupełnie nowym świetle dzięki nowoczesnej technice. Rozpocznij podróż dookoła świata, aby odkryć nieznane oblicze najpiękniejszych zakątków Ziemi oraz zasiedlających je zwierząt.

Ziemia nocą pojawi się na Netflixie 29 stycznia

ŹRÓDŁO: Netflix

Billie Eilish stworzy piosenkę do No Time To Die

Amerykańska piosenkarka Billie Eilish stworzy piosenkę przewodnią do najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda – No Time To Die. Jednocześnie będzie najmłodszą piosenkarką, w której ręce złożono piosenkę przewodnią do filmu o Bondzie. Eilish ma na swoim koncie sześć nominacji do nagrody Grammy, osiem złotych i cztery platynowe single w USA.

ŹRÓDŁO: Collider