WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Podsumowanie Dnia – Gry [16.01.2020]

Newsy mniejsze i większe ze świata gier wideo czekają na Waszą krótką lekturę. A zaczynamy z grubej rury.

Horizon: Zero Dawn na PC

Pojawiły się kolejne przecieki na temat przyszłych planów Sony. Zdaniem trzech anonimowych informatorów serwisu Kotaku – PlayStation straci tytuł ekskluzywny jakim jest Horizon: Zero Dawn. Możliwe, że Sony chce przetestować popularność swoich gier na PC. Jeśli okaże się, że sporo na nich zarabiają – możemy spodziewać się kolejnych gier na blaszakach.

Cyberpunk 2077 Online – już widzę ten basen pieniędzy u REDów

Wersja multiplayer gry „Cyberpunk 2077” jest kolejną planowaną przez nas grą AAA. Biorąc pod uwagę, że premiera gry będzie miała miejsce we wrześniu, wydaje się, że wydanie trybu multiplayer w 2021 roku wydaje się mało prawdopodobne.

Kto jest autorem tych słów? Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu. Oznacza to, że kolejną grą REDów będzie swoiste GTA Online, które pozwoli nam bawić się w świecie Cyberpunka. Ale premiera raczej już na nextgenach.

Kojima będzie tłumaczył swój umysł na GDC

Gry Hideo Kojimy są specyficzne. Deweloper zawsze zafunduje graczom coś co pamięta się przez lata. Niektórzy za to uważają, że jego gry to „wydmuszki”. Jedno jest pewne – tytuły Japończyka zawsze wywołują dyskusje. A podczas GDC 2020 poznamy więcej tajemnic z projektowania Death Stranding.

Stadia wczoraj umierała, a dzisiaj zapowiada swój powrót

Google chyba przypomniało sobie, że ma konsolę do gier. Najwidoczniej posty niezadowolonych klientów na oficjalnym Reddicie w końcu dały do zrozumienia twórcom usługi, że wypadałoby dać znak życia. Według Google – do końca roku na platformie zagramy w około 120 nowych gier, a 10 tytułów będzie ekskluzywnymi produkcjami, które pojawią się do połowy 2020 roku.

PlayStation 5 tuż za rogiem

David Jaffe to deweloper, któremu zawdzięczamy takie gry jak Twisted Metal oraz God of War. Ogłosił on, że PlayStation 5 zostanie zaprezentowane w ciągu najbliższych czterech tygodni. Do tego dodał on, że jest to najgorzej strzeżony sekret w historii gier wideo.

PC Game Pass znowu dostanie gry

Microsoft dalej rozwija swoje usługi grania abonamentowego. Tym razem ogłoszono, że w najbliższym czasie do pecetowej wersji Game Passa zawitają:

  • A Plague Tale: Innocence
  • Children of Morta
  • Gris