Reklama
aplikuj.pl

Ile mocy wyciągnie podwójnie turbodoładowany silnik V8 Godzilla Forda?

podwójnie turbodoładowany silnik V8 Godzilla Forda, silnik V8 Godzilla Forda

Silnik V8 Godzilla Forda trafił do sprzedaży na początku tego roku, od razu zgarniając sporo uwagi od tunerów, wśród których znaleźli się m.in. specjaliści z Merkel Racing Engines.

Podwójnie turbodoładowany silnik V8 Godzilla istną bestią

Wspomniana firma wzięła 7,3-litrowy silnik V8 o fabrycznej mocy 435 koni mechanicznych i dodała do niego parę turbosprężarek… i tyle. Praktycznie nic więcej. Dwie turbosprężarki 7875 VS Racing oraz związane z nimi intercoolery oraz nowe wtryskiwacze paliwa wystarczyły, aby podbić moc do całych 1130 koni mechanicznych.

Czytaj też: Ford Mustang Mach-E GT Performance ujawniony
Czytaj też: Silnik Mustanga Shelby GT500 do kupienia? Ford zawalczy na rynku V8
Czytaj też: Tak może wyglądać elektryczny Ford F-150

Normalnie ten silnik w fabrycznej wersji znajduje się pod maską Forda F-250 2020 i generuje moment obrotowy na poziomie 644 Nm przy 4000 obr/min.

Chociaż ponad 1100 koni z dodatkiem tylko turbosprężarek jest świetnym wynikiem, Godzilla V8 pokazuje też pazur w konfiguracji bez wymuszonej indukcji, gdzie wytwarza nawet 790 KM. Ponoć w tej jednostce napędowej już w standardzie znajduje się świetny standardowy wałek rozrządu, korbowody i tłoki, które nie wymagają wymiany nawet przy takim wzroście mocy.

Czytaj też: Ford Mustang Mach-E 1400 na torze
Czytaj też: 
Ford ujawnia szczegóły autonomii Mustanga Mach-E
Czytaj też: 
Ceny każdego Forda Mustanga 2021 są wyższe niż rok temu

Teraz ten sam zespół planuje zainstalować w V8 Godzilla doładowanie Whipple, mając nadzieję na wyciśnięcie 1500 koni. Warto przy okazji przypomnieć, że już powstaje mocniejszy następca tego silnika, jako że nie tak dawno pojawiły się pierwsze wzmianki o silniku Megazilla Forda.