Reklama

Tak może wyglądać elektryczny Ford F-150

elektryczny Ford F-150, Ford F-150 EV, render elektryczny Ford F-150

Elektryczny Ford F-150 będzie z pewnością wyjątkowy, o czym przekonuje nas nawet sama firma. Dziś mamy dla Was prawdopodobny wygląd tego elektrycznego pickupa.

Elektryczny Ford F-150 na renderze

Wiemy, że Ford F-150 Electric będzie najszybszym i najpotężniejszym F-150 w historii, a premiery doczeka się w pierwszej połowie 2022 roku. Nie widzieliśmy jeszcze tego cacka, ale serwis Motor1 postanowił zabawić się w spekulantów, tworząc poniższy render.

Czytaj też: Silnik Mustanga Shelby GT500 do kupienia? Ford zawalczy na rynku V8
Czytaj też: Ford EcoSport Active 2021 ujawniony. Co oferuje ambitny crossover?
Czytaj też: Szef Forda obiecał coś ważnego dla rynku elektrycznych samochodów

Na początku tego roku zwiastun modelu zasugerował, że ten elektryczny F-150 będzie wyglądał dość podobnie do modelu z 2021 roku, co przeniesiono na renderowanie, które wygląda prawie nie do odróżnienia od jakiegokolwiek innego F-150. Jednak wielki pasek świetlny na przodzie o pełnej szerokości wyróżnia F-150 EV na pierwszy rzut oka. Będzie to z pewnością jedna z niewielu różnic konstrukcyjnych, które Ford pokazał do tej pory.

Czytaj też: Mustang doczeka się nowego silnika? Ford może zabawić się z 6,8-litrową jednostką
Czytaj też: Ford ujawnia szczegóły autonomii Mustanga Mach-E
Czytaj też: Oto nowy Ford Edge 2021, to przede wszystkim zmiany w kabinie

Ta belka świetlna będzie znajdować się przed dużym bagażnikiem z przodu, który może pomieścić setki litrów ładunku przez brak obecności tradycyjnego silnika. Pickup będzie wyposażony w dwa silniki elektryczne, prawdopodobnie po jednym na każdej osi, a ich łączna moc będzie przekraczać tą z 456-konnego silnika EcoBoost V6.