WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Pojedynek Lamborghini, czyli Aventador SVJ kontra SV

Pojedynek Lamborghini, czyli Aventador SVJ kontra SV

Jaka różnica wydajności uwidoczni się między Lamborghini Aventador SVJ i Aventador SV?

Dziwne jest to, że tak naprawdę nie mieliśmy wielu okazji, aby zobaczyć pojedynek między tymi dwoma tak podobnymi modelami, choć na YouTube znajdziemy jeden materiał z ich udziałem, pomijając ten, którego dziś omawiamy. W nim z kolei najpierw dostajemy pigułę wiedzy na temat różnic, a potem pokaz możliwości na prostej.

Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu Aventador SVJ mógł pochwalić się najmocniejszym silnikiem V12 Lamborghini, ale zmieniło się to z ogłoszeniem Lamborghini SCV12.

Przerobiony 6,5-litrowy silnik L539 V12 w Aventador SVJ zapewnia odrobinę większą wydajność (759 KM, 720 Nm), ale to nie koniec dodatków, które wpływają na osiągi.

SVJ otrzymał dodatkowe elementy aerodynamiczne (Aerodinamica Lamborghini Attiva drugiej generacji), które doskonale sprawdzają się na torze, a na dodatek nie dodają zbyt dużej wagi, co potwierdza waga 1770 kg.

Z drugiej strony Aventador SV ze swoją V12 chwali się już mocą 730 koni mechanicznych przy prawie tej samej, bo wynoszącej zaledwie kilogram mniej, wadze.

Jak więc skończy się wyścig na prostej? Czy i jak bardzo Aventador SVJ zniszczy swojego bliskiego krewnego?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News