Reklama
aplikuj.pl

Pojedynek rodzinnych sedanów, o których mocy żona nie musi wiedzieć

rodzinne sedany, Bentley Flying Spur, Panamera Turbo S, Audi RS7 Sportback

Jeśli jesteście z tych, którym rodzinne zalety SUVów i crossoverów nie są w stanie zrekompensować ich wyglądu, to nie nie stoi na przeszkodzie, żeby sięgnąć po sedana… a może i super sedana?

Ten właśnie typ samochodów wystąpił w poniższym filmie porównawczym, gdzie zmierzyło się Porsche, Audi oraz Bentley, których łączna moc przekracza 1900 koni mechanicznych.

Czytaj też: Obejrzyj jak elektryczny Mustang Mach-E szaleje na śniegu

Jeśli o dokładnych modelach mowa, pierwszym jest czterodrzwiowy Bentley Flying Spur za bagatela 207000 dolarów, co wraz z 2404-kilogramową wagą sprawia, że w tym zestawieniu jest nie tylko najdroższy, ale też najcięższy. Jego cztery koła napędza 6-litrowy silnik W12 z dwoma turbosprężarkami o mocy 635 KM i momentem 900 Nm poprzez ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem.

Tuż obok dumnie stoi Panamera Turbo S E-Hybrid z 4-litrowym i podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8, który wraz z tym elektrycznym zapewnia 680 KM i 850 Nm momentu obrotowego. Ma także ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem, kontrolę startu i napęd na wszystkie koła. Waga? 2267 kg, a cena 17200$.

Czytaj też: Nowe Porsche 718 Cayman GT4 RS na zdjęciach

Ostatnim jest najtańszy i najlżejszy z uczestników, a więc Audi RS7 Sportback, najtańszy za nieco ponad 119000$, który waży 2100 kilogramów. Taką masę napędza moc 600 KM i moment obrotowy na poziomie 800 Nm z 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbo. Cyferki trafiają na wszystkie koła.

Kto więc wygra? Najdroższy i najcięższy, najsłabszy i najlżejszy, czy średniak z hybrydowym układem napędowym? Sprawdźcie sami!