Reklama
aplikuj.pl

Pojedynek Tesla Model 3 i Golf R może zdziwić

Pojedynek Tesla Model 3 i Golf R może zdziwić
Pojedynek Tesla Model 3 i Golf R może zdziwić

Tesla Model 3 już nie raz udowodniła nam, że ma wiele do powiedzenia na torze i jej popis z Volkswagenem Golfem R „maska w maskę” był w teorii przesądzony. Jednak test wykazał, że to po stronie niemieckiej marki test na ćwierć mili był bardziej udany. 

Czytaj też: Amazon zamówił sto tysięcy elektrycznych samochodów dostawczych Rivian

Model 3 pokazał się nam w świetnym świetle już z Dodge Hellcatem, z którym wygrał, więc zdziwienie co do wyniku z modelem Golf R jest praktycznie dwukrotne. Jednak ten Volkswagen nie jest wcale taki „czysty”, bo w tym pojedynku wzięła udział wersja z ulepszeniem REVO na poziomie pierwszym, która zapewniła mu całe 400 koni mechanicznych. Niewiele, ale lekkość Golfa R przeważyła tutaj na wyniku:

Testy wydajnościowe przeprowadzono na prywatnym torze w Wielkiej Brytanii w temperaturze otoczenia 17ºC. 2014 VW Golf R z przekładnią DSG. Oponami drogowymi Revo RV019 na 19-calowych felgach, wyłączoną kontrolą trakcji i paliwem Shell vPower. Podczas gdy Model 3 pokonał w tych warunkach drogę 360 metrów w 12,251 sekundy, Golf R dokonał tego w 11,768 sekundy.

Czytaj też: Bratobójczy pojedynek Porsche 911 pokazał wpływ lat na markę

Źródło: Insideevs