Reklama

Amazon zamówił sto tysięcy elektrycznych samochodów dostawczych Rivian

Rivian może już świętować jedne ze zdecydowanie największych zamówień, jakie dostał w swojej nadal krótkiej historii. Amazon zamówił bowiem od tej firmy po solidnych inwestycjach sto tysięcy elektrycznych samochodów dostawczych. To ponoć historycznie największe zamówienie w historii elektrycznych pojazdów dostawczych. 

Czytaj też: Koncept hybrydowego SUVa Mitsubishi na skromnych materiałach

Sam Amazon od dawna szuka sposobów na obniżenie kosztów i poprawę wydajności całej procedury dostaw. Zwłaszcza tych końcowych, a więc pod drzwi klientów w miastach. Przejście na elektryczne samochody dostawcze zmniejszy koszty paliwa i zapewni, że pojazdy Amazona nie będą musiały przejmować się strefami o niskiej emisji, które coraz częściej powstają w miastach.

Jak to jednak będzie z modelami Rivian? Trudno powiedzieć, bo obecnie niewiele szczegółów zostało ujawnionych na temat stricte specyfikacji pojazdów. Wiemy jednak, że pierwsze samochody dostawcze skonstruowane przez Rivana zostaną wprowadzone do użytku w 2021 roku, a do 2022 roku na drogi wjedzie już 10000 egzemplarzy przy wprowadzeniu wszystkich 100000 do 2030 roku. Nie wiemy jednak, gdzie te pojazdy będą funkcjonować.

Zdjęcia podglądowe Amazona pokazują jednak, że ”dostawczaki” będą opatrzone usługą Prime Delivery firmy i „napędzane przez Rivian”. Może więc Rivian pokusi się o zupełnie nowy projekt dla amerykańskiego giganta?

Czytaj też: Luksusowy SUV GLS Maybach zostanie ujawniony już wkrótce

 Źródło: Autocar, Amazon