Reklama

Polestar ogłosił plany ze swoim elektrycznym konceptem Precept

Firma Polestar potwierdziła, że ​​zamierza wprowadzić do produkcji swój najnowszy koncept samochodu elektrycznego, czyli ujawniony niedawno Precept.

Dla przypomnienia, Polestar to należąca do Volvo i tym samym Geely marka zajmująca się produkcją elektrycznych samochodów, która ma już na rynku model Polestar 1 oraz Polestar 2. Trzeci samochód jest już jednak w drodza, bo w ramach tegorocznych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Pekinie firma ogłosiła, że wprowadzi do produkcji koncepcyjny samochód elektryczny Precept.

Jak dowiedzieliśmy się z ogłoszenia, które niestety nie podało daty ujawnienia produkcyjnej wersji Precept:

Wraz z rozwojem oferty, Polestar potwierdza, że ​​będzie produkować Precept w Chinach, gdzie powstanie nowy zakład produkcyjny. Celem jest zapewnienie, że zakład będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i będzie jednym z najbardziej inteligentnych i połączonych zakładów produkcji samochodów na świecie.

Samochody Polestar są jednak już teraz produkowane w Chinach i dystrybuowane na cały świat, więc kolejna fabryka w tym państwie niespecjalnie dziwi. Sam Precept, to z kolei elektryczne pionierskie cacko, które oszałamiało swoją spektakularnością.

Czytaj też: Ford o przyszłości silnika V8

Firma chce tym modelem dążyć do “wyprodukowania najbardziej zaawansowanego samochodu elektrycznego premium w Chinach o najniższym śladzie węglowym”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News