Reklama
aplikuj.pl

Poligon Orzysz gościł niedawno polskich żołnierzy – zobaczcie zdjęcia z manewrów

Poligon Orzysz był miejscem manewrów wojskowych, które rozpoczęły się 8 lutego. Festiwal ognia się skończył i niedawno opublikowano wykonane w jego czasie zdjęcia.

Swojego sprawdzianu doczekały się m.in. zmodernizowane czołgi Leopard 2PL, które zajmowały się strzelaniem bojowym poprzedzonym ćwiczeniami przygotowawczymi.

Czytaj też: DARPA opracowuje wojskowy dron LongShot z pociskami
Czytaj też: USA bada małe nuklearne reaktory dla wojska
Czytaj też: Cena myśliwców wojskowych przeraża, deklasując dawne samoloty

Czołgiści działali zarówno dzienną jak i nocną porą. Z wykorzystaniem amunicji podkalibrowej strzelali oni do celów oddalonych o około 1,5 kilometra. Działania potwierdziły, że Leopard 2PL, wyposażony w kamerę termowizyjną III generacji typu KLW-1 Asteria, stanowi ogromne wsparcie w prowadzeniu ognia w warunkach ograniczonej widoczności.

Poligon Orzysz był miejscem działań, które rozpoczęły się 8 lutego

Z kolei żołnierze wchodzący w skład IV kompanii czołgów warszawskiej brygady wspólnie z żołnierzami z VI batalionu powietrznodesantowego przeszli wspólne szkolenie taktyczne. Ich zadaniem było przede wszystkim przetestowanie możliwości skutecznego maskowania oraz wydajności urządzeń optoelektronicznych.

Żołnierze z VI batalionu powietrznodesantowego użyli PPK Spike-LR do przećwiczenia sposobów podejścia i wykrywania sprzętu pancernego. Sprawdzili również taktykę stosowaną przez pododdziały pancerne, podczas gdy czołgiści testowali możliwości urządzeń optoelektronicznych oraz zapoznawali się z technikami nowoczesnego maskowania. Więcej zdjęć znajdziecie pod tym adresem.