Reklama
aplikuj.pl

DARPA opracowuje wojskowy dron LongShot z pociskami

DARPA wojskowy dron LongShot z pociskami, dron LongShot z pociskami, wojskowy dron LongShot

DARPA rozpoczęła prace nad nowym dronem wyposażonym w pociski rakietowe. Ten wojskowy dron LongShot powstaje po to, aby chronić operatorów przez niebezpieczeństwem poprzez najbardziej skuteczne trzymanie ich z dala od zagrożeń.

Wojskowy dron LongShot od DARPA

Finalnie cała procedura ma wyglądać tak, że bezzałogowy dron LongShot zostanie wystrzelony w powietrzu z innego samolotu/myśliwca i ruszy na cel. Agencja przyznała kontrakt na wykonanie tego typu uzbrojenia firmie General Atomics, Lockheed Martin oraz Northrup Grumman.

Czytaj też: Dlaczego studenci demontują bombowiec B-1 i helikopter Black Hawk?
Czytaj też: Odtajniono zdjęcia samolotu ze Strefy 51. To A-12 Oxcart
Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [07.02.2021]

Pierwszym celem dla tego trio kontrahentów będzie opracowanie pełnowymiarowego systemu i przetestowanie go w locie razem z wystrzeleniem przytroczonych do drona pocisków. Cały projekt stanowi część strategii armii USA polegającej na uzupełnieniu floty samolotów bojowych o systemy bezzałogowe.

Czytaj też: Marynarka USA może docenić lżejsze lotniskowce
Czytaj też: Nowa rosyjska zbroja dla żołnierzy w ogniu krytyki
Czytaj też:
Nowy helikopter dla Marynarki USA poszukiwany

Głównym celem, dla którego powstaje wojskowy dron LongShot jest „znaczne rozszerzenie zasięgu działań, zwiększenie skuteczności misji i zmniejszenie ryzyka dla załogowych samolotów”. Dron będzie mógł korzystać z wielu broni typu powietrze-powietrze, umożliwiając załogowym statkom powietrznym przebywanie w większej odległości od wroga.