WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Polska platforma e-learningowa Pomelody

Pomelody to pierwsza platforma e-learningowa, która przeznaczona jest dla niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym. Wspiera ona budowanie więzi rodzinnych oraz zachęca do zabawy dzięki muzyce. Właśnie ruszyła jej kampania na Kickstarterze.

Na pomysł stworzenia takiego serwisu wpadła dwójka muzyków: Adam i Anna. Są oni rodzicami dwójki dzieci i zauważyli oni jak bardzo muzyka wpływa na rozwój pociech. Adam Weber komentuje:

Istnieje naprawdę niewiele rozwiązań, które pozwalają na zabawę i naukę poprzez muzykę. Stąd decyzja o rozpoczęciu prac nad naszym autorskim, kompleksowym systemem edukacji muzycznej dla dzieci.Dlatego postanowiliśmy zaprojektować serię specjalnie przygotowanych zajęć online, piosenek, animowanych poradników teorii muzyki dla rodziców oraz muzycznych filmików rysunkowych dla dzieci.

Aktualnie prace nad programem są już na ukończeniu. Twórcom brakuje 30 tysięcy dolarów aby sfinalizować projekt. Pierwszy sezon jest już gotowy a pieniądze potrzebne są aby rozwijać platformę o kolejne sezony. Docelowo, mają się one ukazywać co kwartał. W skład sezonu wchodzi 25 piosenek, 10 filmów z zajęciami muzycznymi, 3 animowane wykłady z teorią muzyki, muzyczne filmiki rysunkowe oraz śpiewnik. Pomelody trafi na rynek na początku 2018 roku.

Źródło: Materiały prasowe