Polska premiera ThinkPad X1 Fold Lenovo. To laptop ze składanym ekranem

Polska premiera Lenovo ThinkPad X1 Fold,Lenovo ThinkPad X1 Fold,, premiera ThinkPad X1 Fold, ThinkPad X1 Fold,

Nie jest to pierwszy raz, kiedy możemy przeczytać o Lenovo ThinkPad X1 Fold, ale dzisiejsze ogłoszenie marki jest szalenie ważne, bo dotyczy polskiej (i nie tylko) premiery pierwszego laptopa ze składanym ekranem.

Lenovo ThinkPad X1 Fold już w Polsce

Ceny ThinkPad X1 Fold nie został jeszcze ujawnione, ale wiemy, że ten innowacyjny laptop trafi do polskich sklepów jeszcze przed końcem stycznia następnego roku. Nie będzie to zdecydowanie tania zabawa, jako że będzie to pierwszy laptop na świecie ze składanym 13,3-calowym ekranem, którego stanowi tutaj matryca OLED w 2K.

Czytaj też: Cztery nowe gry z obsługą DLSS
Czytaj też: AMD wypuszcza sterowniki Adrenalin 20.12.1
Czytaj też: Mushkin wypuszcza dysk Alpha NVMe o pojemności 8 TB

Tuż obok innowacji Lenovo ThinkPad X1 Fold dba również o odpowiednio wysoką wydajność oraz wykonanie, stąd obecność włókien karbonowych w myśl wyższej wytrzymałości, czy procesora Intel i5-L16G7 z technologią Hybrid Technnology i zintegrowaną grafiką Intel UHD 11. generacji.

Po złożeniu ThinkPad X1 Fold Lenovo sprowadza się do bryły o wielkości 128 x 236 x 28 mm i wagi poniżej 1 kilograma, na pokładzie której znalazł się moduł łączności 5G w postaci układu Snapdragon X55. Sama łączność jest tutaj zresztą szalenie zaawansowana, sprowadzając się do Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.1.

Czytaj też: Zobaczcie teaser Intel Xe-HP
Czytaj też:
Apple AirPods Max. Nie no, tyle to nie zapłacę
Czytaj też:
Niska dostępność GPU uderzyła tam, gdzie nie powinna

Z ThinkPad X1 Fol mamy do dyspozycji dwa porty USB-C, baterie o wytrzymałości do 11 godzin obsługującą szybkie ładowanie mocą 65 W, wybór dysków SSD od 256 do 1000 GB, preinstalowany system Windows 10 oraz dostępny opcjonalnie rysik i klawiatura Bluetooth.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News