Reklama
aplikuj.pl

Polski projekt Synergy Cooling wymaga naszego wsparcia!

Polski projekt Synergy Cooling wymaga naszego wsparcia!
Polski projekt Synergy Cooling wymaga naszego wsparcia!

Zgromadzona wokół gier i sprzętu PC społeczność nie raz działała cuda, więc może i tym razem dorzucimy od siebie co nieco, aby wesprzeć polski projekt Synergy Cooling?

Ogółem Synergy Cooling jest „innowacyjnym systemem chłodzenia kart graficznych”, który na ten moment jest w fazie funkcjonalnego prototypu. Jednak przed jego debiutem na rynku jest jeszcze naprawdę długa droga, ponieważ najpierw jego twórca, Piotr Pietras musi zadbać o patenty nie tylko na terenie naszego kraju, ale też Europy, czy Stanów Zjednoczonych. Dlaczego ktoś miałby bowiem kraść kogoś rewolucyjny pomysł? Od tego są przecież specjaliści z dalekiego wschodu.

Niestety ze względu na ochronę rozwiązań w chłodzeniu Synergy Cooling nie mamy wielu szczegółów na jego temat, ale z materiału blackwhite TV wynika, że choć jest to 3-slotowa konstrukcja z nastawieniem na chłodzenie rdzenia, to jej modernizacja jest prosta i może przyjąć zarówno mniejsze rozmiary, jak i podstawki na chłodzenie np. sekcji zasilania i modułów pamięci.

Ważna jest oczywiście jej wydajność, która sprowadzając się wyłącznie do dwóch wentylatorów, zapewnia temperatury rzędu 43 stopni Celsjusza na GPU. To jest z kolei porównywalne do systemu chłodzenia, jakie zapewnia pełny blok wodny. Stawia to Synergy Cooling w obiecującym świetle, ale niestety pomysł nie spotyka się z uznaniem wielkich firm (Nvidia, AMD, MSI, ASUS), ponieważ „trudno dotrzeć do postawionych wyżej osób”.

Sam pomysł również może nie wypalić na masową skalę, ponieważ jego wdrożenie wymagałoby od producenta zmian na liniach produkcyjnych, ale na tę mniejszą? O rozwoju sprawy przesądzi jednak sukces na zbiórce, którą znajdziecie tutaj. Pamiętajcie jednak, że nawet obejrzenie filmu dorzuca od siebie przysłowiowe trzy grosze, ponieważ popularność materiałów może zwrócić uwagę „kogoś wyżej”.

Czytaj też: Ncore – innowacyjny pomysł na blok wodny trafił na Kickstartera

Źródło: Zrzutka