WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ncore – innowacyjny pomysł na blok wodny trafił na Kickstartera

W czasach zarzutów w stronę ”Intelowskiego gluta” i walki o jak najniższą temperaturę procesorów projekt Ncore trafia wręcz w dziesiątkę. Jest to nic innego jak element chłodzenia wodnego, tyle że w nieco bardziej zaawansowanym wydaniu.

Ncore stworzył założyciel firmy NUDEcnc, którym okazał się Polak, a dokładniej mówiąc Arek Tobiszewski. Samo chłodzenie należy raczej do grupy rozwiązań, na które z pewnością nie zdecydują się niedzielni gracze. Ncore jest blokiem wodnym na procesor, który występuje w dwóch wersjach. Ncore V1 jest przeznaczony wyłącznie na socket LGA1151 i na oskalpowane układy, których IHS zastępujemy właśnie wspomnianym produktem. Tak, blok wodny ma wtedy bezpośredni kontakt z rdzeniem krzemowym. Z kolei zestaw V1D jest nieco bardziej rozbudowany i wszechstronny, ponieważ oferuje maszynkę do skalpowania, która jednocześnie pełni rolę tradycyjnego mocowania na fabryczny IHS.

W skrócie Ncore wydaje się naprawdę ciekawym projektem, którego wydajność chłodzenia (według statystyk twórcy) jest godna podziwu. Mam jednak pewne wątpliwości co do wspomnianej maszynki do skalpowania, która może się okazać zabójcza dla najnowszych procesorów. Mowa oczywiście o otaczających rdzeń elementach, które łatwo zniszczyć ruchem, który możecie zobaczyć poniżej. Autor jest jednak pewny swojego dzieła i podesłał je na testy znanym kanałom na YouTube (m.in. TechLipton oraz LinusTechTips). Nam pozostaje trzymać kciuki za zbiórkę na Kickstarterze, której cel wyznaczono na 10000 funtów.

Źródło: guru3d