Reklama
aplikuj.pl

Pomoc dla Ukrainy z Kanady wyniesie pół miliarda dolarów. Ważną częścią zamówienia będą transportery opancerzone

Pomoc dla Ukrainy z Kanady, transportery opancerzone

11 kwietnia dziennik The National Post poinformował, że premier Kanady zezwolił na wysłanie broni o wartości 500 milionów dolarów, aby pomóc siłom ukraińskim podczas niesprowokowanej napaści Rosji. Ta pomoc dla Ukrainy z Kanady obejmie całą masę sprzętu, ale przede wszystkim transportery opancerzone.

Transportery opancerzone dla Ukrainy

Opancerzonymi transporterami, o których przekazaniu poinformował premier Kanady, będą najpewniej dzieła firmy Roshel, która powinna wygrać przetarg na dostarczenie swoich Senator APC. Te pojazdy mogą służyć w wielu różnych scenariuszach, bo Roshel zaprojektował je specjalnie z myślą o egzekwowaniu prawa i patrolowaniu granic. Według firmy nadwozie pojazdu zostało specjalnie zaprojektowane z wykorzystaniem zaawansowanych materiałów izolujących ciepło i hałas, zapewniając pasażerom bezkompromisowy poziom komfortu. Pojazd jest w pełni klimatyzowany, co zapewnia komfort użytkowania w trudnych warunkach.

Czytaj też: Polskie drony FlyEye przelatały już ponad 1000 godzin na granicy z Białorusią

Komfort, to jedno – najważniejsza jest ochrona i pod tym kątem dzieło Roshel również nie odstaje od standardów. Dzierży obwodowe opancerzenie kabiny pasażerskiej i komory silnika, które zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić ochronę na poziomie ochrony balistycznej CEN B7. Podstawa pojazdu jest z kolei wyposażona w zabezpieczenie przeciwwybuchowe, które chroni pasażerów w przypadku jednoczesnej eksplozji 2 niemieckich granatów ręcznych DM-51 lub równoważnych lekkich min przeciwpiechotnych.

Oprócz standardowych elementów bezpieczeństwa, takich jak strzelnice obwodowe, włazy ewakuacyjne, zaawansowane zamki, kamery zewnętrzne, systemy kontroli tłumu, syreny/głośniki alarmowe, oświetlenie awaryjne, firma Roshel wyposaża swoje pojazdy w zaawansowane rozwiązania obronne, które zwiększają zdolność pojazdu do bezpiecznego i efektywnego wypełniania misji. Wśród dostępnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa znajdują się systemy zdalnego uzbrojenia, wieżyczki, włazy ewakuacyjne, urządzenia do monitoringu wizyjnego, systemy noktowizyjne, systemy wykrywania źródeł ognia, jednostki ochrony chemicznej i inne.