Reklama
aplikuj.pl

O jakich kartach graficznych dyskutujemy najbardziej? Nowe porównanie odpowiada

Kolejna karta graficzna inspirowana anime od ASUSa, GeForce RTX 3090 ROG STRIX EVANGELION, ROG STRIX EVANGELION

Ponoć nie ważne jest to, jak mówią, a to, że w ogóle mówią. Najnowsze zestawienie przygotowane przez jednego z użytkownika Reddita z kanału r/buildapc odpowiada właśnie na pytanie, o jakich kartach graficznych dyskutujemy najbardziej.

Karty graficzne w dyskusjach na Reddicie. O których dyskutowano najbardziej?

Twórca zestawienia zebrał łącznie 25 kart graficznych zarówno z rodziny AMD, jak i NVIDIA posługując się platformą Looria. To specjalny model SI wyuczony na podstawie uczenia maszynowego, który wykrywa wzmianki o produktach w postach i komentarzach. Dokonał tego budując listę wspominanych kart graficznych z 350 dni przez użytkowników Reddita, której może i daleko do ideału, ale jakiś tam wgląd w popularność kart graficznych i tak zapewnia.

Czytaj też: Zdjęcia Google dostaną nowy interfejs użytkownika

Wedle tego porównania NVIDIA jest zdecydowanym zwycięzcą, a karty z rodziny X070 plasują się (co zadziwiające) wysoko. W pierwszej 10 znalazły się „tylko” trzy karty z nowej generacji RTX oraz Radeony z tych starszych. Obecność modeli z serii X080 Ti z dwóch poprzednich generacji tradycyjnie nie dziwi, a niskie obłożenie zestawienia kartami AMD jest po prostu przejawem zwłaszcza tego, że producent Radeonów m.in. opracował mniej wersji swoich kart.