WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Porównanie kadrów z serialu Czarnobyl z oryginalnymi nagraniami

Zapewne albo już oglądaliście, albo przynajmniej słyszeliście o miniserialu HBO Czarnobyl, który dla wielu był istnym otarciem łez po ostatnim sezonu Gry o Tron (zadziwiające, że o nim już niewielu pamięta). Co więc powiecie na małe porównanie kadrów? 

Czytaj też: Turystyka w Czarnobylu przeżywa rozkwit przez serial

Serial Czarnobyl nie bez powodu stał się hitem i choć mówię to na podstawie opinii innych, a nie swojej (nie znam się kompletnie na serialach), to ocena 9,7 na 10 gwiazdek w IMDB z pewnością ma tutaj wiele do gadania. Serial stał się nawet najwyżej ocenianym programem telewizyjnym na platformie HBO!

Wielu postrzega tę serię jako arcydzieło telewizyjne, które zostało luźno oparte na książce Voices of Chernobyl autorstwa białoruskiej laureatki Nagrody Nobla, Swietłany Aleksiejewicz. Nawet ludzie, którzy mieszkali w byłym Związku Radzieckim, chwalą twórców Czarnobyla za wkładanie wystarczających starań w odtworzeniu łańcucha wydarzeń i samego środowiska tak dokładnie, jak to możliwe. Niedawno do sieci wpadło nawet porównanie poszczególnych kadrów z oryginalnymi nagraniami, które obejrzycie poniżej:

Czytaj też: Ktoś chętny na oryginalny grafitowy blok do reaktora jądrowego z Czarnobyla?

Źródło: Bored Panda