WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Porsche 718 Cayman GT4 RS po raz pierwszy w obiektywie

Wyjątkowa, bo szybsza i jeszcze bardziej skoncentrowana na osiągach wersja Porsche RS 718 Cayman GT4 pojawiła się prawdopodobnie po raz pierwszy „publicznie”, choć oczywiście w postaci prototypu. Jednak pewność co do tego modelu mamy sporą, bo tak się składa, że przed kilkoma dniami wspomniał o niej szef działu sportowego Porsche.

Czytaj też: Statek towarowy zaczął tonąć z tysiącami samochodów na pokładzie

Mowa dokładnie o Franku Steffenie-Walliserze, który wyjawił serwisowi Autocar, że sam chciałby zobaczyć szybszą wersję nowego Caymana GT4 (718), ale od niego to niestety nie zależy. I tutaj wchodzi właśnie widoczny na zdjęciach model GT4 z kanałami powietrznymi NACA na przodzie, listwami wentylacyjnymi z boków, czy znacznie wyżej zamontowanym spojlerze. Jak powiedział Walliser:

Wszyscy proszą o RS. Czy mogę sobie wyobrazić GT4 RS? Pewnie, że potrafię. Nie oznacza to, że jeszcze podejmiemy decyzję, ponieważ jest to wyzwanie. Czy chciałbym taki samochód? Tak, zdecydowanie! Czy chciałbym więcej koni? Tak. Ale musimy umieścić zasoby tam, gdzie jest rynek.

Porsche nigdy nie pokusiło się o wersję GT4 RS, sugerując, że taki model byłby zbyt blisko ceny i wydajności do modeli 911 GT. Jednak szansę na to zwiększyła nowy 4-litrowy silnik bokser z sześcioma cylindrami właśnie w najnowszym GT4, którego stworzenie Porsche może chcieć sobie sfinansować nowymi wersjami GT4.

Czytaj też: BMW Vision M Next, czyli wizja dwumiejscowej sportowej hybrydy

Źródło: Autocar