Reklama
aplikuj.pl

Wydrukowane w 3D tłoki zapewniły Porsche 911 GT2 RS wzrost mocy

Uwierzylibyście nagłówkowi, który wspominałby, że drukarka zwiększyła moc jednemu z modeli Porsche? Tak bowiem się właśnie stało, a firma wprowadziła nowy proces produkcji tłoków do 911 GT2 RS.

To pierwszy raz w historii, kiedy GT2 RS używa tłoków wydrukowanych w 3D, a więc procesie, który na dodatek zapewnił możliwość wciśnięcia w tłoki kilku innowacji. Wchodząc w szczegóły, Porsche było w stanie zmniejszyć masę każdego tłoka o 10%, jednocześnie integrując zamknięty kanał chłodzący w celu poprawy wydajności, co nie było możliwe w przypadku standardowej produkcji tłoków.

Te mają również konstrukcję zoptymalizowaną pod kątem obciążeń cylindra i umożliwiają zwiększenie prędkości obrotowej silnika. Prowadzą też jednocześnie do obniżenia obciążeń temperaturowych, co prowadzi do zwiększenia mocy o 30 koni mechanicznych (via Motor1).

To sprawia, że ​​i tak już mocna sześciocylindrowa jednostka o pojemności 3,8 litra wzmocniła się z oszałamiających 690 KM do 720 KM. Kwestia momentu obrotowego nie została poruszona, co sugeruje, że ten pozostał na poziomie 749 Nm, a na koniec warto dodać, że sprint do 96,5 km/h to cacko zaliczy w 2,6 sekundy.

Czytaj też: Nie liczcie na tańszy Model Y Tesli. Firma zmieniła plany

Porsche produkuje tłoki GT2 RS wykorzystując laserowy proces stapiania metalu, który ogrzewa i topi powierzchnie sproszkowanych metali o wysokiej czystości (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News