Reklama

Pojedynek nieskazitelnego Porsche 911 GT3 i Modelu 3 Tesli

Porsche 911 GT3, Model 3 Performance, Tesla kontra Porsche, Model 3 vs Porsche 911 GT3

Elektryczne cacka Tesli zaskakiwały nas już nie raz, ale czy Model 3 Performance da sobie rady nawet z Porsche 991.2 GT3? To się okaże.

Już przywykliśmy do porównań Modeli Tesli do zupełnie odrębnych samochodów, więc nie dziwi nas i to zestawienie. Porównanie prawdziwie rodzinnego sedana z elektrycznym sercem do spalinowego i przygotowanego na tor samochodu wyścigowego wydaje się szaleństwem. Zwłaszcza, kiedy wspomnimy, że różnica ceny nie kilkudziesięciu, a ponad 300% (60000 za Model 3 kontra ponad 180000$ za Porsche).

Co najważniejsze, nie jest to zwyczajny pojedynek na prostej, a znacznie obszerniej zakrojone sprawdziany. Tutaj jednak swoje trzy grosze ma też do powiedzenia kierowca, a tym razem to ten w Modelu 3 był ewidentnie bardziej doświadczony.

Czytaj też: Tesla Model 3 Performance kontra fabrycznie nowa Corvette C8

Porsche 911 waży znacznie mniej niż Model 3 Performance, ma napęd na tył przez 7-biegową skrzynię biegów i lepkie opony, a także zawieszenie specjalnie dostosowane do tego rodzaju jazdy. Jednak kierowca… no cóż, nie uwolnił jego pełnego potencjału.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News