WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Hybrydowe Porsche 911 pójdzie w wydajność, czy efektywność?

Hybrydowe Porsche 911 pójdzie w wydajność, czy efektywność?

Hybrydowe układy napędowe, to dla sportowych samochodów z jednej strony wyższa wydajność, ale też wyższa waga i skomplikowanie. Jednak jego debiut w kultowym Porsche 911 będzie istnym kamieniem milowym.

Szansa na hybrydowe Porsche 911?

Generacja 992. jest dla Porsche 911 najbardziej rewolucyjną z dobrych kilku poprzednich, ale innowacyjności może być jeszcze więcej. Teraz dotarł do nas raport na temat jego hybrydowego wydania prosto z serwisu Autoblog, który nawet wspomina o tym, na czym ten dodatek do kultowego samochodu sportowego się skupi.

Czytaj też: Elektryczne kombi Porsche Taycan wyszpiegowane z gładkim dachem
Czytaj też: Specjalna edycja Porsche 911 Turbo S Embraer tylko dla szalenie bogatych
Czytaj też: Porsche 911 GT3 na najlepszych przedpremierowych zdjęciach

Porsche jest obecnie na dobrej pozycji pod kątem rozwoju technologii elektrycznej, co widać po hybrydach w ofercie firmy i w pełni elektrycznym modelu Taycan. Firma ma więc spore doświadczenie, które po dopracowaniu może przełożyć na model 911… ale w rzeczywistości nawet nie mamy pojęcia, kiedy dokładnie zobaczymy Porsche 911 Hybrid.

Czytaj też: To nie Porsche Cayenne. To SUV Changan Uni-K!
Czytaj też: Nowe Porsche 911 Turbo z kaczym spojlerem wyszpiegowane
Czytaj też: Hybrydowe Porsche Cayenne na 2021 rok zyskają większe akumulatory

Wydaje się to nieuchronne, ale Porsche jest ostre w kwestii nowych technologii w swoim flagowym modelu – zwyczajnie firma chce mieć pewność, że ewentualny dodatek hybrydy będzie dodatkiem wartościowym. Sam raport wspominał z kolei o tym, że hybrydowe Porsche 911 – kiedy już powstanie – zamiast na zasięgu, skupi się na osiągach.