Reklama

Pojedynek hipersamochodów Porsche 918 Spyder i Bugatti Chiron

Tym razem walka hybrydowego hipersamochodu z hipersamochodem napędzanym potężnym silnikiem W. Kto wygra na prostej? Porsche 918 Spyder, czy Bugatti Chiron?

Porsche czerpie swoją moc z połączenia 4,6-litrowego silnika V8 z dwoma silnikami elektrycznymi. Łącznie ma do dyspozycji 887 koni mechanicznych i 1347 Nm momentu obrotowego, co było wręcz niewyobrażalne, kiedy ten model wszedł na rynek w 2013 roku. Jednak Chiron góruje nad nim (via Motor1).

Czytaj też: Lato w samochodzie bez klimatyzacji? Pomoże… wentylator sufitowy

Bugatti Chiron z 2016 roku napędza wspomniane monstrum, bo 8-litrowy silnik W16 o mocy 1500 KM i 1600 Nm momentu obrotowego. Jednak umówmy się – elektryczne silniki na prostej sprawiają, że start z 0 km/h zawsze będzie korzystniejszy dla hybrydy. Czy więc Spyder ma szansę w tym nierównym pojedynku tylko dzięki nim?

Czytaj też: Problem z odpaleniem silnika diesla? Ten stary Mercedes ma gdzieś stereotypy

Powyżej obejrzycie pojedynek na prostej, w którym rzeczywiście Porsche zaliczyło znacznie lepszy start. Pytanie tylko, czy to wystarczy, żeby pokonać Chirona? Warto zaznaczyć, że Porsche pod kątem sprintu jest szybsze, ale jego maksymalna prędkość rzędu 345 km/h nie ma się najlepiej do 420 km/h po stronie Bugatti.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News