Reklama
aplikuj.pl

Nieco nowoczesności w klasykach od Porsche

Porsche infotainment, systemy infotainment Porsche, klasyczne systemy Porsche, klasyka infotainment Porsche, Porsche Classic infotainment

Porsche wypuściło parę zupełnie nowych, modernizowanych systemów informacyjno-rozrywkowych kompatybilnych z prawie wszystkimi swoimi tradycyjnymi pojazdami zbudowanymi w latach 1965–2005.

Jak podaje AutoExpress, nowa seria wyświetlaczy infotainment została okrzyknięta nazwą „Porsche Classic Communication Management” i powstała głównie w jednym celu. Oba modele wyświetlaczy zapewniają szereg funkcji cyfrowych do tych modeli Porsche, które posiadają te systemy wypełnione analogowymi przyciskami.

Zaliczające się do serii Porsche Classic systemy są kompatybilne z produkowanych w latach 1965-2005 modelami, a więc 914, 924, 928, 944, 959, 968 i pierwszych pięciu generacji 911. Sprowadzają się one do 3,5-calowego ekranu infotainment, który pasuje do standardowej jednostki głównej DIN-1.

Jest to zaktualizowana wersja systemu Porsche Classic Radio Navigation i może odbierać radio DAB+. Dodaje jednocześnie wiele nowoczesnych udogodnień, takich jak zestaw głośnomówiący, sterowanie głosem, zaktualizowaną nawigację satelitarną, łączność Bluetooth i Apple CarPlay.

Czytaj też: W czasach wszechobecnych SUVów potrzebujemy tego typu kombi

Dodatek wsparcia Android Auto ląduje tylko w wydaniu systemu dla Porsche 911 szóstej generacji i 986 Boxster pierwszej generacji, ponieważ oba samochody pochodzą z fabryki z większym mocowaniem jednostki głównej DIN-2.

Porsche twierdzi, że obie konfiguracje zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​stylu starszych samochodów, z którymi są kompatybilne.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News