WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Porsche Macan dostępny tylko w elektrycznej wersji od 2024 roku?

Porsche Macan dostępny tylko w elektrycznej wersji od 2024 roku?

Modele najlepiej sprzedającego się Porsche z napędem elektrycznym i benzynowym będą przez jakiś czas współistnieć. Wszystko po to, aby z czasem elektryczna wersja wyparła tą normalną

W rzeczywistości crossover Macana, to najlepiej sprzedając się samochód w obecnym asortymencie Porsche, które stworzyło go, aby iść z trendami. To z kolei nie może być ostatnią taką akcją, bo akurat żyjemy również w czasach, w których elektryfikacja samochodów postępuje w niezwykle szybkim tempie. Dlatego właśnie Porsche w następnym roku będzie oferować w pełni elektrycznego Macana wraz z jego spalinowym wariantem.

Idąc dalej, jak wspomina raport Car And Driver, który czerpie informacje od tajemniczego dyrektora w firmie, „​​układy napędowe będą współistnieć przez co najmniej trzy lata” (w takim razie do 2024 roku). Jednak inne nienazwane źródło podało, że ramy czasowe mogą być elastyczne.

Porsche Macan, elektryczny Porsche Macan, elektryczny Macan, Macan EV

Sam w sobie Porsche Macan został właśnie poddany liftingowi na rok modelowy 2019, ale spodziewany jest debiut nowej wersji z zasilaniem elektrycznym na 2022 rok modelowy.

Porsche najpewniej zaktualizuje standardowego Macana, ale wyglądem nawiązywał do elektrycznej mocy w tym wariancie. Pomoże to rozróżnić oba warianty przez co najmniej wspomniane trzy lata, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już w 2024 roku Macan będzie dostępny tylko w wersji elektrycznej.