Reklama
aplikuj.pl

Tajemnicze projekty Porsche ujrzą wreszcie światło dzienne

Porsche, tajemnicze projekty

Każda firma motoryzacyjna ma zapewne garść samochodów i projektów, które nie tylko nie trafiają do dealerów, a nawet nie wydostają się poza studia grafików. Porsche chce jednak uchylić rąbka tajemnicy, ujawniając swoje tajemnicze projekty.

Porsche ogłosiło właśnie plan ujawniania swoich projektów, które nie dotarły do finalnej fazy produkcji, aby pokazać, co kryje się za zamkniętymi drzwiami firmy. Poniższa grafika jest pierwszą, ale nie ostatnią, ponieważ Porsche będzie je ujawniać w ciągu następnych dwóch tygodni.

Czytaj też: Elektryczne kombi Porsche Taycan wyszpiegowane z gładkim dachem
Czytaj też: Specjalna edycja Porsche 911 Turbo S Embraer tylko dla szalenie bogatych
Czytaj też: Porsche 911 GT3 na najlepszych przedpremierowych zdjęciach

Tajemnicze Porsche

Zabawa w ujawnianie dokończonych projektów rozpoczęła się zacienionym samochodem sportowym, który (wedle oficjalnych informacji) został specjalnie stworzony, by uczcić sukcesy Porsche w wyścigach w latach 50. ubiegłego wieku. To najpewniej nic innego, jak nowoczesna interpretacja samochodu wyścigowego Porsche 550 Spyder.

Czytaj też: To nie Porsche Cayenne. To SUV Changan Uni-K!
Czytaj też: Nowe Porsche 911 Turbo z kaczym spojlerem wyszpiegowane
Czytaj też: Hybrydowe Porsche Cayenne na 2021 rok zyskają większe akumulatory

Wystarczy tylko zwiększyć jasność tego renderu (via Motor1), żeby zobaczyć jeszcze więcej szczegółów tego intrygującego projektu. Maleńka przednia szyba nawiązuje wprost do speedsterów Porsche, a inspiracje modelem Spyder 550 widać w błotnikach i samym profilu. Nowsze akcenty obejmują z kolei światło stopu i sekcję tylną rodem z najnowszej 911.