Reklama
aplikuj.pl

Porsche Taycan Turbo S pokonał Teslę i stał się najszybszym EV wg. MotorTrend

Taycan 4S, Porsche Taycan 4S, jazda Taycanem 4S, trasa Taycan 4S, zasięg elektrycznych samochodów,

Obecnie pomiędzy Teslą i Porsche wręcz wrze za sprawą debiutu elektrycznych samochodów Taycan, a tego typu doniesienia dorzucają tylko oliwy do ognia.

Według MotorTrend elektryczny Porsche Taycan Turbo S z napędem na wszystkie koła jest obecnie najszybszym samochodem typu BEV (Battery Electric Vehicle) na dystansie ćwierć mili. W autorskim teście pokonał wszystkie inne modele, a dotychczasowego mistrza pobił o 0,04 sekundy.

Jak możecie się domyślić, tym mistrzem była Tesla, a dokładniej mówiąc Model S P100D Ludicrous+ z wynikiem 10,51 sekundy na ćwierć mili. Na tym dystansie rozpędziła się do 125 mil na godzinę, ale Taycan Turbo S dobił już do 130 mil na godzinę z czasem 10,47 sekundy.

Jak podkreśla serwis, wspominając, że Taycan Turbo S:

… stał się trzecim najszybszym Porsche i dwunastym najszybszym ze wszystkich pojazdów z testów MotorTrend testowanych samochodów seryjnych.

MotorTrend zauważa, że ​​w testach swoich pojazdów elektrycznych każdy samochód musi wystartować z co najmniej 75-procentowym stanem naładowania lub lepszym i przy odpowiedniej temperaturze.