WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Porsche ujawniło hybrydowe Cayenne na 2020 rok

Czekaliście na szczegóły na temat hybrydowych Cayenne na 2020 rok? Jeśli tak, to już nie musicie, bo Porsche ujawniło oficjalne dane na ich temat, wspominając też o dwóch najmocniejszych modelach Cayenne w historii, które tak naprawdę zaliczą debiut obok odświeżenia Cayenne E-Hybrid. 

Czytaj też: Napędzany ogniwami wodorowymi Hyundai Nexo w testach IIHS

Zacznijmy może od tej pary nowych modeli Turbo S, które generują 670 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 863 Nm. Wszystko za sprawą 4-litrowego silnika V8 o mocy 541 KM, który dostał kopa z zasługi podwójnego turbodoładowania i elektrycznego dodatku w postaci 134-konnej jednostki elektrycznej, która napędza te hybrydy typu plug-in (z zasięgiem 40 km w błogiej ciszy) do prędkości 96,5 km/h w 3,6 sekundy. Dorzućmy do tego ośmiobiegowy automat i Porsche ograniczy nam maksymalną prędkość do 293 km/h.

Te modele z turbodoładowaniem mają także 18-kierunkowe adaptacyjne fotele, 21-calowe koła AeroDesign, ceramiczne hamulce kompozytowe, dynamiczne sterowanie podwoziem, system wektorowania momentu obrotowego i system ładowania o mocy 7,2 kW. Tymczasem znacznie mniej zaskakujący Cayenne E-Hybrid Coupe dostał ośmiokierunkowe siedzenia i 20-calowe felgi.

Pod jego maską znajdzie się 3,0-litrowy turbodoładowany silnik V6 z identycznym silnikiem elektrycznym, co w obecnym modelu. Do 96,5 km/h wyciągnie się w 4,7 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 252 km/h, co i tak jest niezłym wynikiem. Zwłaszcza że amerykańskie ceny będą opiewać na 86400$, kiedy już Cayenne Turbo S E-Hybrid będzie dostępny za 161900 dolców, a na samym szczycie znajdzie się jego wersja Coupe za 164400$.

Czytaj też: Elektryczny silnik HET od Linear Labs obiecuje wiele

Źródło: New Atlas